| lc13cm3 a întrebat:

Tocmai ce am schimbat azi cartela din cauza faptului ca nu aveam semnal, doar ca atunci cand am incercat sa sun pe cineva imi aparea "Reteaua mobila nu este disponibila". De ce si ce pot sa-i fac?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu avea semnal cauta manual o retea mobila http://support.sonymobile.com/......-networks/

| untu a răspuns:

Posibil conflict in retea, dar incearca sa inchizi de tot si stai un minut si apoi reporneste telefonul din nou! Spune-mi daca vezi apare din nou semnalul de retea!

| lc13cm3 explică (pentru untu):

Am incercat si tot nu merge.

| untu a răspuns (pentru lc13cm3):

Mergi sa te interesezi la serviciul firmei cu care esti abonat, poate ca ai expirat valabilitatea si trebuie sa ai o noua cartela de prepay! Treceti numarul tau la serviciul de abonament!

| David159873 a răspuns:

Fiindcă nu aveai semnal. Poate este din cauza zonei in care esti.