| ghostrider123 a întrebat:

Tocmai mi-a venit telefonul din garnatie, iar pe fisa de reparatie scrie ca au inlcouit placa de baza. In asta e inclus si procesorul? Sau procesorul a ramas acelasi?

6 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Este inclus si procesorul, la telefoane procesorul este "sudat" pe placa de baza.

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Posibil, din cate stiu da. Pentru ca este pe aceeasi placuta si procesorul, unde'i placa de baza. Depinde si la ce firma ai dus telefonul in garantie, multi o fac la misto cu garantiile, eu nu credeam in asa ceva ca telefonul isi revenea. Cel putin eu asta cred pentru ca am avut un Nokia simplu cu butoane nu chiar vechi aspect placut si frumos si cred ca am fost de 5 6 ori cu el la ei in garantie fiind. Ziceau ca il fac ca bla bla, vrajeli etc, si cand veneam cu el acasa iar se stingea, iar ii sunam ii injuram pentru serviciile lor proaste si de ****, asta e. Multi duc telefonul pana se enerveaza si da cu el de pamant( cazul meu) mi-am bagat picioru in el de tlf si mi-am luat un note 3 care nu am treaba cu el deloc acum happy bafta si grija cu telefonul si seriozitatea astora laughing

| Nume2 a răspuns:

Este inclus. Daca a fost un service autorizat si cu piese originale ar trebui sa ai acelasi model de procesor

| AKH404 a răspuns:

Ferească Dumnezeu ce răspunsuri îi dați la om.
Normal că e inclus și procesorul și normal că AI ACELASI CHIPSET. NIMIC NESCHIMBAT.Placa de bază originala. Așa cum era aia veche.
Nu îți puneau core i7 pe el.

| ghostrider123 explică:

Telefonul a fost trimis la regenersis de la DIGI. El nu se aprindea inainte. Doar vibra continuu pana ii scoteam bateria cu ecranul negru

| ghostrider123 explică (pentru AKH404):

Nu a zis nimeni nimic ca e alt model de procesor sau placa de baza. Conteaza sa fie cele originale, dar noi.