| Alle02 a întrebat:

Tocmai mi-am luat baterie pentru telefon,si e ca si cealalta(se descarca foarte repede intr-o ora deja e aproape gata).
Ce sa fac? E de vina telefonul?
Helpp me, please
Funda

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Baterie e de vina. Cumpara acumulator original. nu chinezerii ieftine.

9 răspunsuri:
| CrazyRat a răspuns:

Incearca sa dai o resetare din fabrica la telefon si nu instala aplicatile care chiar nu ai nevoie, daca nici asa nu se rezolva problema este posibil sa fie de la telefon...

| ZAsiral a răspuns:

Nu este originala.

| Lorena_Lorena_1995 a răspuns:

Pai daca e noua, ar trebui sa o încarci 100% iar apoi sa o descărci pana la 1%-2%, trebuie sa repeți chestia asta de 3 ori, cu orice baterie noua trebuie sa faci asta, daca nu faci asta, nu te mira ca nu ti tine bateria si ti se strica =]]]

| PirvuTeodora12345 a răspuns:

Bateria nu e originala!
Primesc funda?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi defecta si bateria dar poate fi si telefonul. Ar trebui sa mergi la un service.

| GabrielStn a răspuns:

Daca ai n-spe mii de aplicatii inutile, pe care nu le folosesti si ruleaza in fundal. si daca mai utilizezi si telefonul cateva ore pe zi. de ce te mai mira faptul ca bateria de tine putin?

| Alle02 explică (pentru GabrielStn):

Stii tu cate jocuri am?

| GabrielStn a răspuns (pentru Alle02):

In primul rand, am scris "aplicatii" nu "jocuri" si nu am spus ca ai un numar anume ( n-spe mii e o metafora, foarte des intalnita in limbajul popular ), iar in al doilea rand exista un "daca" la inceputul propozitiei..deci e doar o posibiltate, nu certitudine. Spor la invatat de acum inainte, ca pana acum nu prea ai avut...

| Alle02 explică (pentru GabrielStn):

Dragule om cult, ma bucur ca ai frecventat tu la scoala, chiar ma bucur! E o posibilitate in tot ce ai zis? Atunci ce e cu ultima fraza?
Intelijent*