| AdelinAdd a întrebat:

Tocmai mi-am spart geamul la telefon (Orange Nivo).Touch-ul merge perfect. Oare daca scot sticla, va functiona touch-ul la fel de bine? Adica fara geamul protector.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul, factura si garantia, intr-un magazin Orange Shop pentru trimiterea acestuia in Service.
Preturile pentru componentele telefoanelor va pot fi comunicate doar de catre Orange Service dupa trimiterea telefonului in service. Este posibil ca display-ul sa nu fie singura componenta care trebuie schimbata.

Cu prietenie,
Orange Helper

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Acea sticlă este chiar partea de „touch"; Scoate-o și nu mai ai niciun touch, doar screen! laughing

| RaduTN a răspuns:

Du-te la service si spune-le sa-ti schimbe sticla ca apoi faci mai mult rau.

| Daniel2836 a răspuns:

Nu va merge