| davidtm a întrebat:

Toti colegi din clasa mea fac misto de mine,ca am Samsung corby,iar ei au telefoane mai sofisticate,
ce pot sa le spun?
eu imi ador telefonul e foarte tare:X:X, dar nu stiu ce au colegi astia cu el.
zic ca e vechi de 4 ani.

10 răspunsuri:
| R0BERTT a răspuns:

Crede-ma ca eu am Nokia 1112, si sunt student! Si de mine au ras, dar nu i-am bagat in seama! Cea mai buna arma este "ignoranta"!

| b1l0v a răspuns:

Conteaza ce crezi tu, nu ce cred altii, daca fac misto de tine nu'i baga in seama....mereu o sa existe si oameni din astia...

| laurenzioflorea2002 a răspuns:

Uite un sfat:lasa-i sa vorbeasca! daca tu esti mandru de telefonul tau e treaba ta! sa nu-ti pese ce spune lumea de telefonul tau!

| doryan4u a răspuns:

Uite ce sa le spui si eu am avut HTC-uri si alte telefoane tari pana mi-a furat un HTC si de atunci eu imi iau telefoane foarte ieftine deoarece daca le pierd sa nu imi para rau dupa el.Deci zi-le asa:,, Ei bine daca va fura unuia telefonul ati dat banii degeaba.Mie imi place telefonul asta cum si voua va plac telefoanele voastre."Sper ca te-am ajutat.

| WeAreLegion a răspuns:

Oamenii ingusti la minte se leaga de tot felul de maruntisuri pentru ca le place sa para interesanti si le place sa te faca sa te simti prost,daca telefonul nu le apartine lor nu inteleg cu ce-i afecteaza asa de tare, spune-le asta clar si raspicat, fiecare cu ce poate, ce-i pisca pe ei ce telefon ai tu?, copii rasfatati!

| Awesoman a răspuns:

Stii ce am facut eu?
Acum 6 luni am avut si eu un Corby Qwerty, si colegii au ras de mine.
Apoi, le-am dovedit ca este un telefon rezistent la apa, la lovituri, la zgarieturi. Si un coleg mi-a spus ca si Samsung-ul lui Mini rezista la fel. La aruncat pe ciment si s-a spart, apoi au tacut toti.

| jeek0 a răspuns:

Da tu grija lor o ai? iti dai seama cum ar fi daca ai trai dupa cum vor altii? te-ai imbraca diferit si tot nu ai multumi pe toti, te-ai purta diferit si la fel... asta e dovada cat sunt de cocalari daca atat conteaza pentru ei - un telefon. in plus la noi iti iei tel de 20 de mil in rate ca nu ai bani de paine si te lauzi cu el pe strada

| LisovskiPatrisia a răspuns:

Eu sunt in clasa a 5, si tot asa sunt doi prosti care se lauda
unul are Samsung galaxy s3
al doilea HTC desire c

| PetreGabriel a răspuns:

1.te oftici ma
2.nu ma intereseaza ce zici tu
3.copii ce sa le ceri
4.de frate dar daca iti cade o data sa mai ai tel de fite
5.decat sa dau 10mil pe un telefon pot sa ma imbrac sa es la un club am telefon smecher dar n-am bani
6. fetele nu se uita la telefon dar ce sa stii u
sfat daca se ia de tin fa-l sa se oftice prefate k nu te intereseaza ce zic sifai sa moara de ciuda cu replici.tie necaz
.vad k mori de invidie
tie ciuda sa vezi k n-o sa mai faca crede-ma la mine functioneaza noi facem misto 3-4 ore pana cedeaza unu
cel mai bine fai sa se simta naspa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de toate : in ce clasa esti?

Pentru ca, sincer sa fiu, esti fraier/a daca pui botul la asa ceva. Hai sa iti zic o mica povestioara ce mi s-a intamplat mie la facultate : am dat examen, iar profii ne-au inrerupt wifi-ul, si au bagat ceva in clasa incat ne bruiau semnalele la telefoane. (pentru a impedica tentativele de copiat). Astia cu telefoane super/ultra/incredibil/ de "Jmechere", nu au facut nimic cu telefoanele lor. Degeaba aveau androide, "mere" sau "mure" ca tot un rahat. Eu aveam un Sony Ericsson W810i. Era telefonul meu preferat pentru muzica. Puteam sa sun, si sa intru si pe net. (aveam vreo 2-3 linii semnal). Coleg'miu din fata cu 2 banci, avea iPhone4, si-si baga in ordine alfabetica, intrucat nu reusea sa faca nimic.
Maximul clasei l-a dat un alt coleg de-al meu : el avea un Nokia 6070, lipit cu scoci, si avea semnal full. Cand a iesit profu din sala sa vorbeasca ceva cu decanul, el n-avea nici un stres. Putea sa scrie si dupa dictare.

Concluzia? Atata timp cat iti faci treaba bine, n-ar trebui sa te simti ofensat. E un obiect la urma urmei.

Inca una : eu mi-am luat Nokia E5, de nou in magazin, si toti colegii mei aveau deja S2, Xperia Arc, iPhone 4. Da' nu am auzit pe nimeni sa faca aemenea afirmatii. Ba chiar ma laudau : " bravo omule, cu bani putini, ai si baterie, si semnal, si rezistenta la soc, unde mai pui ca e si telefon Business.

Sfat : da-le peste nas. In sensul ca, decat sa ai ditamai plasma cu tine, care sa te tina 12h, SAU maxim o zi daca nu il folosesti, sau sa te coste 4-5 mil display-ul, mai bine unul mic, cu care sa-ti faci treaba.

Hai ca m-am intins prea mult...