| Ronny24 a întrebat:

TPU am o problema... am un telefon Nokia n70 cu cartela digi mobil in el... cand vreau sa imi pun cartela vdf imi cere sa bag pinu, il bag si apoi imi cere cod de blocare...ce inseamna codu acesta de blocare? cand pun simu digi nu imi mai cere acel cod.

2 răspunsuri:
| aly300 a răspuns:

Pai ala e codul puk

| iKivy a răspuns:

Este posibil sa fie ori pentru ca nu este decodat telefonul ori iti cere codul PIN2 pe care ori il cauti in cartea telefonului tau ori suni la serviciu clienti de la DIGI si li-l ceri big grin