| Raicu_Andreea_1992 a întrebat:

TPU, am o urgenta! Mamei mele i-a fost furat telefonul si i-am schimbat parolele la Facebook si e-mail, dar am realizat ca era conectată (la play store) cu contul meu de g-mail. Am zis ca daca hotul de pricepe la tehnologie poate sa intre in cont sau ceva si sa schimbe parola (in condițiile in care am mai multe device-ori conectate la el, m-am cam imgrijorat), iar eu ca deșteapta am deconectat telefonul ei de la cont inainte sa REALIZEZ ca poți localiza telefonul. Acum nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parola nu o poate schimba fara sa stie vechea parola. Daca ii stergi sesiunea atunci adios ca trebuie sa se logheze din nou atat pe Facebook cat si Google. Iar varianta cu localizarea nu este garantat ca functioneaza. De ex il localizeaza pe harta numai daca telefonul are activa localizarea. Daca nu iti da aproximativ sau deloc.

Daca telefonul este Samsung, atunci vezi ca exista si optiunea FIND MY MOBILE. Te loghezi de pe WEB si localizezi telefonul, il blochezi, chestii din astea. Asta daca mama ta s-a inregistrat in FIND MY MOBILE.

Sau oricare antivirus e binevenit. De ex Bitdefender. Costa cu bani reali, dar in caz de furt sau pierdere il poti bloca, localiza, sterge date, il poti suna si telefonul raspunde singur fara ca persoana sa stie, ii poti declansa alarma... Pe viitor luati-va Bitdefender. Platesti odata pe an, dar poti conecta mai multe dispozitive la acelasi cont de Bitdefender.

| dan544444 a răspuns:

Poti sa te duci la politie sa localizeze nr-u. Daca e Samsung poti localiza telu de la ei(cu contul de sam.) daca n-ai facut... e dus. Daca e alta marca e dus