| Ionut659 a întrebat:

TPU ce să aleg dintre Xiaomi mi note 8 pro și Huawei nova 5t?
Rapid!

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Xiaomi.
Huawei sunt bine lucrate, calitativ, dar fără servicii google în telefoanele de generație nouă și fără update în cele cu Android.
Tu ce ai alege?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt bune, xiaomi note 8 pro e tel reusit.

| SlenderMan299 a răspuns:

Recomand Xiaomi Note 8 Pro. E blană telefonul, il am din Februarie și merge ce joc vrei pe el, camerele is bune, exceptand cea de noapte care e eh. Adică noaptea nu prea scoți cine știe ce poze fără un blitz activat. Update la zi Android 10, MIUI 12, diverse teme din care poti sa alegi.Recomand versiunea de 6 GB Ram, 128 GB să nu ai probleme. Și vreo 2-3 ani n-o să ai probleme cu schimbatul telefonului. Dacă acum 3 GB de RAM sunt suficienti, 6 deja is peste medie, 8 deja is prea multi, adica nu ai ce face cu ei. Recomand o husa din fibra de carbon de pe mobileprotect si o folie de sticla Privacy asta daca nu vrei sa se uite si Gigel de la bar in telefonul tau. Degeaba radeti unii de Xiaomi, că le-a luat fata multor companii.

| AdorDresurile a răspuns:

Recomand xioami-ul pentru ca si eu am unul si mi se pare un telefon foarte bun, face poze bune si nu mi se blocheaza

| Colr3x a răspuns:

Niciunul. Îți recomand Samsung seria Note sau Apple.

| Ionut659 explică (pentru Colr3x):

Nu! Apple în nici un caz! Samsung e bun dar parcă vreau ceva nou

| Colr3x a răspuns (pentru Ionut659):

Xiaomi și toate chinezăriile astea sunt copii după Samsung. De exemplu Huawei cumpără piese de la Samsung, deci clar piața e dominată de ei. Dacă vrei ceva nou uită-te la japoneze, de exemplu Sharp. Acum nu știu cât de compatibile sunt cu rețelele noastre.