| SorinELoo7 a întrebat:

TPU comparati aceste telefoane Nokia N97 si Nokia N97 mini din toate punctele de vedere! Spuneti-mi ce parere aveti despre ele si care este mai bun! Astept raspuns!
Vreau sa-mi cumpar unul dintre aceste telefoane dar nu stiu pe care mai exact.

8 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut. iti trebuie N97 daca stai pe net...

N97
+Ecran - 3.5" vs 3.2"
+Baterie
+Viteza

N97 Mini
+Dimensiuni
+Greutate

Sincer, nu iti recomand niciunul dintre ele!
Nu imi place! N97-le (ambele) are Symbian, TouchScreen Rezistiv (raspunde la atingeri nu dupa caldura (Capacitiv), ci dupa presiune (deci o sa fie ca un fund de maimuta), are doar 128MB RAM - ma mir cum functioneaza telefonul, Net tot foarte prost, se conecteaza doar la routere B/G, deci o sa ai o viteza foarte mica, Procesor, iar, prost, dar nu chiar atat de prost incat sa cedeze telefonul, pentru ca Symbian nu cere resurse.

Logic, N97 este mai bun, din cauza aceasta este si mai scump! DAR NU IL RECOMAND

Recomand Motorola Milestone!

| SorinELoo7 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Pai mai mult pentru net si tot ce tine de mesaje il vreau. Dar cat costa N97?
Despre ce model de Motorola Milestone vorbesti?

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru SorinELoo7):

Nu merita N97. poate anul trecut. Uite-te pe okazii.ro sa vezi! N97 de la 325 Ron
Milestone de la 375 Ron
Cum adica despre ce model? Primul! este numai unul!

| SorinELoo7 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Am vazut ca exista mai multe modele de Motorola Milestone. De asta am intrebat!

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru SorinELoo7):

Da, 1, 2, 3..Primul! funda?

| MaxKiller911 a răspuns:

Normal ca Nokia n97

| DeidaraXR1 a răspuns:

Miniul este mai compact si merge mai greu(miniurile nu vor fi niciodata la fel de bune ca versiunea vanilla). Miniul este bun cand iti trebuie ceva mic/la indemana si pe care nu intentioenzi sa te joci ca disperatul(nu iti merg toate jocurile). N97, din punct de vedere al performantei este mai bun insa miniul este mai usor de folosit.

| SorinELoo7 explică (pentru DeidaraXR1):

Mie imi trebuie pentru internet, aplicatii, jocuri (nu sunt disperat dupa jocuri pentru telefon - doar asa de plictiseala) si muzica.