| tudorwifihack2 a întrebat:

TPU heeelp va rog am Allview a4 you cumparat acum 2-3 saptamani eu am deblocare faciala si deblocare prin model azi cand pornesc telefonul imi zice introduceti codul pin al telefonului nu al simului nu am mai pus simul deci e de la telefon ideea e ca e nu l-am configurat cu cod pin si e prima oara cand se intampla.Tin sa mentionez ca este varianta ca android.4.4.2

9 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Cand era cu simul bagat mergea?
Daca mergea bine cu simul bagat, incearca sa bagi simul din nou si poate va porni. Eu la telefon nu folosesc nici un fel de blocare - cum apas pe buton, intra direct in pagina principala sau unde am ramas.

| mariusmac85 a răspuns:

Buna dimineata
Pai pe ce retea esti si eu tot Allview a4you am, stii sa intri in recovery?
De intrat de la pc poti intra?
Foloseste my phone explorer
Incearca si asa, scoate cartela si deachide-l fara cartela
Astept feed-back de la tine sa imi spui ce ai facut happy
Sper ca am putut sa te ajut
Iti doresc o zi buna
Marius

| tudorwifihack2 explică:

Dau Fundaaa

| tudorwifihack2 explică:

Tot nu si-a revenit broken heart(

| think3r a răspuns:

Dacă nu știi codul pin, îi poți da o resetare totală, doar că vei pierde tot din memoria lui. 1. vol - (+) power
2. apare meniu in chineza
3. clear eMMC ( eMMC se vede clear e scris tot in chineza)
4. Job Done
În caz că nu merge, trebuie dus la un service.

| tudorwifihack2 explică (pentru think3r):

Ok incerc acum

| tudorwifihack2 explică (pentru think3r):

Este problema din soft, nu?

| tudorwifihack2 explică (pentru think3r):

Am intrat in meniul respectiv dar cum dau ok

| tudorwifihack2 explică (pentru tudorwifihack2):

Am reusit frate multumesc