| Ionut659 a întrebat:

TPU merită să trec de la android la ios?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nu exista un merita, ci un "am nevoie". Totul e bazat pe nevoi.
Eu ti-as recomanda sa ramai pe Android daca iti convine controlul asupra sistemului, impreuna cu ceva mai multa libertate, insa fara un telefon si o interfata proprietara si diferentiabila de competitie si o ultra-insistenta pe stabilitate.
Eu, spre exemplu, nu inteleg de ce exista o asa mare insistenta in sistemele proprietare de la Apple de mentinere a utilizatorului permanent in ecosistem... si a cardului sau, bineinteles. Plus ca, nu as schimba Android pentru ca am cateva aplicatii ce nu se gasesc in niciun magazin, iar iOS parca te limita la aplicatii numai din magazinul lor.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am făcut trecerea la fel ca tine cu multe îndoieli și acu nu m-aș mai întoarce la android big grin

| doctorandus a răspuns:

O sa ai surprize cu arhiva de la Whatsapp, etc., etc.

Multe aplicatii pentru Android nu exista pe iOS si invers.

| Frank51 a răspuns:

Adică dacă merită să plătești cu 2000 de lei în plus pe aceleași performanțe, as spune că nu, dar până la urmă gusturile nu se discută și e decizia fiecăruia.

| Zuzu1991 a răspuns:

NOPE, o sa iti para RAU DE TOT, in primele 2 minute maxim, cand o sa vezi ce frustrat esti ca nu ai buton de back, si trebuie sa cauti pe tot ecranul unde a catadicsit producatorul app sa puna buton de intoarcere

| NotNamed a răspuns (pentru Zuzu1991):

Acelasi lucru am patit si eu, a fost teroare pe telefonul unui prieten care avea iphone. Dar acum ca si androidul are opțiunea de navigare prin gesturi chestia asta nu va mai fi o problema.

| NotNamed a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei o schimbare noua da, de ce nu? Pe mine ma deranjează "bretonul" la iPhone altfel mâine îmi luam, și dim câte știu nu stau foarte ok la capitolul baterie dacă stai toată ziua pe el. Eu mi as lua iPhone 11 pro max sta bine la toate capitolele, tine bateria bine și e un telefon super ok, dar dacă îți permit îți poți lua iPhone 12 pro.

| UnDiavol a răspuns:

Este alegere ta care ce este mai bun Petru tine ce îți place mai mult Android sau iOS?

| KR0NSTADT a răspuns:

Ambele sisteme de operare sunt bune. Bineînțeles că sunt plusuri și minusuri pentru fiecare. Personal, recomand Android, datorită prețurilor.

| al0o0o0 a răspuns:

Depinde de ce iti doresti. Eu sincer ti-as zice ca da, ai mult de castigat si daca iti permiti de ce nu. Pana la urma cel mai bine, daca poti, iti iei unul „de proba", adica daca nu iti place treci inapoi la android.

| hacktek a răspuns:

Nicidecum! Un NU hotarat. Toate procesoarele de la Apple au fost hackuite, nu conteaza ce iOS ai, oricine are telefonul poate sa il puna in DFU mode si sa obtina acces la datele stocate in telefon, fara a avea nevoie sa introduca parola sau amprenta. Exploitul a fost publicat pentru prima data in toamna anului 2019:
__... https://twitter.com/axi0mX/status/1177542201670168576...__
Exploitul este folosit cu succes pentru a avea acces la partea criptata a memoriei telefonului:
__... https://iokit.racing/oneweirdtrick.pdf...__
...Totusi, alegerea iti apartine.

| svenhassel13 a răspuns:

NU fa asta.