| Ionut659 a întrebat:

TPU sunt din Bârlad și am un telefon s7 edge și aș vrea să îl vând pentru 1000 lei prețul lui fiind de 2200 lei. Unde aș putea să îl vând? Am cutia, încărcătorul și folie de sticlă plus carcasă pe el. Nu are nici o zgârietură. Unde să îl vând și rapid dar sigur? Eu zic că merită prețul sau ar trebui să îl las pe client să negocieze?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut il poti pune pe olx cu 800 lei negociabil bifezi in anunt negociabil, si cu predare personală cu probă in fața clientului, dar in perioada asta de carantina il vinzi foarte greu, nu se riscă oamenii sa iasa afara ca sa cumpere telefoane, urgența este mincarea in perioada asta nu altceva. Succes sa il vinzi dar nu o sa il dai asa usor.

| Simpatic a răspuns:

Eu sunt din Vaslui si vand un S10 laughing
Nu stiu preturile exact ca nu le mai urmaresc dar S7 face 2200 de lei acum, unde? Am un S10e si un S10 normal si nu stiu daca le-a vinde de as lua pe vreunul 1500-1700 de lei si sunt noi in garantie happy

| Wr3nch a răspuns:

Il vinzi pe olx. Ceri plata prin transfer bancar si il expediezi dupa, daca lumea e de acord bine, daca nu pauza.

| RoCkKiD a răspuns:

1000 RON nu o sa iei veci, pe OLX S7 edge gasesti si la 100-150E deci sa zici ca poate prinzi sa iei 500-600.

Cat despre vandut, pui anunt pe ceva platforma gen OLX sau publi24 doar ca daca incepi cu pretul ala nu o sa-l vinzi veci.

| Simpatic a răspuns (pentru RoCkKiD):

Asta ziceam si eu sub o alta forma raportandu-ma la ceva mai actual care daca ar fi fost vandut de userul nostru ar fi cerut un pret de magazin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S7 costa în jur de 800 de Ron la secound și nou nu se mai fabrica atât costa după un an de la a o aparitie. Pe olx sau la un amanet dar la amanet nu îți dă mai mult de 500 - 600 de lei și asta în cazul în care arata foarte bine. Cu 1000 de lei găsești Samsung S8 plus nu cred ca ți ar da nimeni pe el atât. Părerea mea e sa îl pui pe olx acolo îl poți da la 750 - 800 de lei.

| Jackpot2 a răspuns:

Pe OLX la jumate. Ro Publi 24.