| MarianCalin a întrebat:

Tu ce ai alege si de ce?
Huawei P20 Lite
Huawei P Smart 2019
Huawei Mate 20Lite
Samsung Galaxy A7
- daca propui altceva (buget 1300Ron)

Răspuns Câştigător
| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns:

Slabe sanse sa dai de poco la 1300lei. Daca dai, ia-l repede. Performante identice cu note 9. Pozele sunt slabute si e din plastic. (are baterie foarte mare, 4000mAh)
O sugestie este Mi 8 lite pe care vreau sa-l iau. CPU Snapdragon 660 (cel mai bun de anul trecut) Sticla fata spate (gradient pe spate). Punctaj in antutu 140k, iar p20 lite face maxim 90k. A7 face maxim 120k, mate 20 lite cam ca a7 cred.
Daca nu, sugerez Huawei. Samsung e bun dar doar pe flagships. Astea de buget sunt varza

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Pocophone F1 găsești la 1400 lei pe pcgarage. Dacă ții telefonul în husă nici nu contează ce telefon cumperi.
Telefonul este de top mai la toate. Senzorii foto de pe spate se descurcă foarte bine, la nivel de top 2018.
Are penultimul chipset de la Qualcomm (Snapdragon 845) cu care joci ce vrei.
Chiar și în momentul de față este best-buy la 1400 lei. Restul de telefoane specificate de tine ajung abia la jumătate din acest telefon.

| Bogdan70001 a răspuns:

Pocophone F1, care este fix 1.300 (nu pe Emag) si care se pisa pe toate telefoanele mentionate de tine

| StalkerSoul a răspuns:

Huawei Mate 20Lite
Este cel mai bun dintre toate prezentate de tine. poti cauta o comparatie pe internet in caz de "neincredere"