| Mărăcineee a întrebat:

Uite aș vrea și eu un telefon ..De preferat până în 10 milioane de la un magazin specializat. Nu de la second. Nu vreau să fie Iphone, HTC și niciun Samsung S ceva. Și să aibă cameră de 13 MP pe față cel puțin.Ce îmi recomandați?

5 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Tu te adresezi unor oameni care ar trebui sa te ajute. Incepi cu "Ba."? In primul rand nu exista telefon cu camera de 13MP pe fata, e imposibil. Camera ar trebui sa ocupe o mare parte din ecran daca ar avea 13MP. Tu vrei sa-ti iei telefon si n-ai habar de cerinte. Si, sa stii, ca nu numarul megapixelilor conteaza, ci calitatea lor. O camera de 13MP face pozele mai mari, si o camera de 8MP face pozele putin mai mici. Si tu vrei un telefon high-end la 1000lei? Ia-ti gandul, mai strange bani, macar 3000lei sa ai daca vrei poze bune.

| Mărăcineee explică (pentru Cedry2k8):

În primul rând, respect faptul că ești fan Cedrea. În al doilea rând, ai putea să ai mai multă răbdare cu cineva care doar cere o părere. Scuză-mă dacă pe tine te deranjează că încep fraza cu *bă*. În al 3-lea rând, voiam să spun camera din spate, fac confuzie între cele 2. Și telefoane cu camera din spate cu 13, de o calitate superioară, sunt multe. Voiam doar un sfatwinking

| LosT8 a răspuns:

Salut, cum a spus si Cedry2k, nu exista telefon cu 13MP pe camera din fata, iar avand in vedere ca sunt reduceri la eMag ti-as recomanda http://bit.ly/1NiwBg6
Insa, daca chiar doresti o camera buna pe fata poti lua un http://bit.ly/1S5v6C9 care nu se mai gaseste decat resigilat si de aceea nu l-as recomanda.

| Mărăcineee explică (pentru LosT8):

Mulțumesc pentru înțelegere, omule.
Din nou, fac confuzia între camera frontală și cea din spate laughing

| Anonymususer9998 a răspuns:

Hey. Eu iti recomand un Samsung Galaxy J 5(chiar dc ai zis ca nu vrei Samsung). Telefonul e super ok. Camera pentru selfie are 8MP si camera de spate are 13MP. E un telefon foarte elegant si merita banii. Dc vrei sa îl iei mai ieftin intra pe EMAG si cauta acolo. Sper ca te-am ajutat.