| KinekT a întrebat:

Umblam prin Facebook si chrome, si dintr-o data imi apareau linii albe in partea de jos a ecranului, dar doar jn anumite puncte. Poate fii din cauza frigului? Samsung s6 Edge

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Umblai afara la el sau in casa?

| KinekT explică (pentru darrio2007):

Pe drum doar imi selectam muzica, ft putin, dar am inceput sa umblu pe el cand am intrat in casa

| darrio2007 a răspuns (pentru KinekT):

S-a aburit de la diferenta de temperatura. Sunt sensibile la frig.

| vocea a răspuns:

Este din cauza frigului, se poate si arde.

| Pool77 a răspuns:

Mie mi-a afectat bateria, bagami-as ceva in el de frig.
Azi mi s-a oprit in statie, la 15%...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, display-ul face probleme, o sa trebuiasca ducerea la garantie, din chestii de genul.

| Iunix a răspuns:

Vezi că, din cauza diferențelor mari de temperatură telefonul tău poate face condens ( se formează vapori de apă în el ) și se arde. Asta se poate întâmpla să zicem dacă-l în buzunar, unde e mai cald și apoi îl scoți afară la -10 °C, sau îl iei din casă unde probabil ai 20°C și ieși afară cu el unde diferența de temperatură poate fi foarte ușor de peste 20 °C.

| Iunix a răspuns:

Acum, dacă în continuare mai apar acele linii albe pe ecran, scoate-i bateria, și mută-l treptat dintr-o cameră mai răcoroasă într-o cameră mai caldă, desfă-i bateria și pune-l la uscat pe un calorifer cald sau pe sobă. Atenție, pune doar telefonul, fără baterie. Caloriferul sau soba nu trebuie să fie fierbinte, trebuie să fie doar cald, trebuie să fie suficient de cald cât să usuce telefonul dar în același timp să poți pune mâna pe calorifer / sobă fără să te frigă.

| Pool77 a răspuns (pentru Iunix):

Sa te vad cum scoti bateria la un S6, mai ceva ca un service. laughing