| AndreeaM1 a întrebat:

Un iPhone luat la abonament de la Vodafone este blocat in reteaua Vodafone? Cam cat costa sa il deblochez pentru a putea baga o cartela Orange in el?

Răspuns Câştigător
| dghjhfgk a răspuns:

Între 100 si 50 lei

| Cosminovici18 a răspuns (pentru dghjhfgk):

Mai bine zis, intre 50-100 leiwinking

| dghjhfgk a răspuns (pentru Cosminovici18):

Tot același lucru înseamnă...

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă, atunci când ai cumpărat telefonul, l-ai plătit integral ( deci, NU a fost cu preţ redus/subvenţionat ), atunci mergi cu el + factura + actul de identitate la magazinul de unde l-ai cumpărat şi TREBUIE să ţi-l decodeze GRATUIT!

Dacă, în schimb, l-ai cumpărat "la ofertă" ( cu preţ redus ) sau în rate ( achitate lunar + abonament ), atunci va trebui să plăteşti decodarea.
http://www.djbrain-mobileuniverse.blogspot.ro/......or-in.html

http://www.orange.ro/......a/iq/29161

Sau, îl poţi duce la ORICE Service pentru decodare, dar TREBUIE să plăteşti contravaloarea :(

Toate cele bune!

| AndreeaM1 explică:

Nu vreau de la Orange pentru ca tatal meu se transfera la Voda pentru ca pleaca in strainatate si Vodafone ofera o oferta mult mai avantajoasa de minute in roaming + interet.

| AndreeaM1 explică:

Multumesc frumos, bursuc!

| Borhidan_Karina_1999 a răspuns:

50-100 lei dar ai putea si sa-ti iei abonament la Orange si sa-ti faci treaba mai ușoară o sa dai cam cu un milion mai mult dar atât o sa dai si pe deblocarea cartelei deci...