| YCGSGCG a întrebat:

Un om ciudat (am aflat ulterior ca e din Nigeria) ii trimite bunicii mele mesaje ciudate pe whatsapp. Am blocat acel nr de tel pe whatsapp. A doua zi ii trimite un mesaj cum ca va fi pedepsita de catre Iisus pentru ca l-a blocat si ca va muri intr-un accident de masina. Va rog, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Bozgi200 a răspuns:

Sunt tot felul de reduși mintal ce fac farse, nu te speria degeaba.

| RobertMoon a răspuns:

Cu ce sa te ajutam noi? Pur si simplu blocheaza-i numerele si gata.

| ywar a răspuns:

E din Nigeria pe pi@da ma-si! Este roman, 100%.
Amenintarile prin telefon, mail sunt pedepsite prin noul cod penal, asa ca daca nu se potoleste poti anunta o sectie de politie.
De regula daca nu e ceva serios nu se misca mare lucru. Lucrez in acest domeniu de ani buni si interceptarea convorbirilor este un sport olimpic. Conteaza cat de important esti.