| anonim_4396 a întrebat:

Un prieten are o problema cu un iphone 5s. A dat o resetare/revenerire la setarile din fabrica, iar acum nu mai poate configura telefonul. Mentionez ca am incercat si eu, am introdus limba ( romana) tara/regiunea ( Romania), iar la retea wireless am conectat prin hotspot cu ajutorul telefonului meu, zice ca poate dura cateva minute configurea etc, ca apoi sa apara ca nu s-a putut configura din cauza a nu stiu ce probleme pe server si sa contacteze suport Apple. Am incercat de mai multe ori, dar tot acelasi raspuns primeste. Am incercat si prin alta retea wifi de la un PUB si acelasi rasp. primeste : Nu se poate din cauza a nu stiu ce problema pe server. Eu nu prea am experienta cu sistemul iOS. De fapt nu ma pricep deloc la iphone. Poate da cineva un sfat, o idee... Eu l-am sfatuit sa mearga la iSTYLE, showroom partener Apple care este in orasul nostru si sa intrebe acolo. Dar poate veniti voi cu alte idei.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Telefon de 2 centi, am avut un 5S si nici nu poti sa modifici aplicatiile (adica interfata de theme's apoi ce e bun e de platit) androidul cum zic multi e cel mai bun, l-am facut cadou lu maicamea si s-a bucurat macar nu am aruncat 370€ de pomana laughing spune-i sa isi cumpere un LG sau Samsung

| AnKuXor a răspuns:

Incearca cu un PC cu iTunes, sa reinstalezi softul, daca vrei te ajut eu pe Skype.
Skype: ancusor_vodafone