| Catalinlupu23 a întrebat:

Un prieten de al meu are j6 2018 cu actualizare Android 9 si eu am acelasi telefon dar nu mi-a venit actualizare.Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Catalinlupu23 explică:

Cum tocmai am spus este o versiune din Asia, de aceea trebuie sa mai astepti pentru update.
De obicei sunt niste probleme la banda pentru date, in Europe se folosesc diferite fata de Asia, dar daca merge 4G are trebui sa fie in regula.

8 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Astepti.Samsung nu poate updata toate modelele in aceeasi zi

| XYZ02 a răspuns:

Daca ai cumparat telefonul de la un magazin de genul quickmobile, care cumpara telefoanele din Asia si apoi le vinde in Romania probabil mai ai ceva de asteptat.

| Catalinlupu23 explică (pentru XYZ02):

L-am luat de la amanet si cand l-an deschis era de la Orange are ceva? Apropou e din vietnam.

| Catalinlupu23 explică (pentru Catalinlupu23):

Merge 4g

| Catalinlupu23 explică (pentru Catalinlupu23):

Si e din europa ca scrie pe spate ca e din vietnam

| Catalinlupu23 explică (pentru Catalinlupu23):

E din UK scuze.

| Catalinlupu23 explică (pentru Catalinlupu23):

Cum tocmai am spus este o versiune din Asia, de aceea trebuie sa mai astepti pentru update.
De obicei sunt niste probleme la banda pentru date, in Europe se folosesc diferite fata de Asia, dar daca merge 4G are trebui sa fie in regula.

| NoahKaan a răspuns:

Si eu am.J6 si nu am android9?

| Pica1990 a răspuns:

Dai resetare din fabrica, dupa aia conecteazate la wi-fi si ai actualizarea completa prietene