Întrebare recomandată | marcela290 a întrebat:

Un telefon bun la Emag pana in 500 lei? Pareri? Iau in considerare si cele chinezesti. Sa fie cat mai bun la banii astia. Cel mai bun raspuns primeste funda

43 răspunsuri:
| WxRo a răspuns (pentru RAY):

Rating bun insa :
768 mega de ram = nu joci mai nimic pe el
Display : 4 inch cu o rezolutie de toate jena si TFT = PRAF
Camera foto : 5 mp de acum 100 de ani, iar camera secundara VGA deci nici urma de selfie.
Iar cireasa de pe tort bateria de 1500 mah...fix cat sa dai 2 sms-uri

| RAY a răspuns (pentru WxRo):

Atunci asta http://www.emag.ro/......D9SK07BBM/

| WxRo a răspuns (pentru RAY):

Asta este super ok ..in afara de proc care din pacate este slab rau. E chiar sub mediatek mt6582. Este un telefon foarte echilibrat insa cu siguranta nu este bun pentru jocuri.

| RAY a răspuns (pentru WxRo):

Man eu am a5 si am dat 1450 de ron si mi-a facut tot felul de chesti aiurea ce pretenti sa ai la 500 de ron? eu am avut j5 2015 si mi-a placut partea hardware doar fizic nu ca am mana mica am ales a5 ca mi-a placut aspectul si multe am indurat cu el

| RAY a răspuns (pentru WxRo):

Http://altex.ro/smartphone-microsoft-lumia-640-8gb-dual-sim-cyan

eu spun ca merita doar ca e pe windows nu pe Android

| WxRo a răspuns (pentru RAY):

Pai la 500 de lei nu poti sa ceri prea multe.Sa stii totusi ca redmi 3s este super super super ok pentru 650 ron. Si mai sunt variante ok pana in 800 ron. Sa incerci un p9 lite sau un honor 7 lite. O sa ramai placut surprins. Asta daca te uiti sa schimbi tel-ul

| RAY a răspuns (pentru WxRo):

Urmatorul va fi iphone, fata vrea pana in 500 de ron

| WxRo a răspuns (pentru RAY):

Am avut si eu 2 zile un tel cu windows. Cele de la voda cu 184 ron ..lumia 735. Am ramas uimit de cat de fluid se misca cu doar 1 gb ram. Daca il vrea strict pentru functia de tel este un super tel.

| RAY a răspuns (pentru WxRo):

Inca n-am avut telefon cu windows nu ma pronunt, dar diferenta e majora de la Android vs windows

| WxRo a răspuns (pentru RAY):

Da, sincer windows-ul se misca mult mai fluid, insa intr-adevar aplicatii nu prea sunt

| RAY a răspuns (pentru WxRo):

Dar majoritatea aplicatilor sunt si pe aps store

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am un E-boda de 2 ani, si sunt multumit de el. Bateria tine ok, ecranul e foarte bun, ruleaza foarte bine aplicatiile pe el. Singurul minus e camera, care la mai toate 'chinezaraiele" e praf. Eu unul recomand E-boda, am vazut mai multe modele si sunt toate ok.

| anonimg a răspuns:

Majoritatea telefoanelor sunt chinezesti (in afara de Samsung, Nokia, Microsoft -dar si acestea sunt confectionate in china).
Iti recomand sa mai astepti pana la 570 de lei:
http://www.emag.ro/......DW18Z3BBM/

| SilviaDulcik a răspuns:

Mărește bugetul la 600 lei și cumpără Xiaomi Mi4C. Îl folosesc pe al meu de mai bine de 6 luni și merge super. Este cel mai bun telefon performanță/preț.

| WxRo a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Daca poate ajunge la 650 lei si redmi 3s este o varianta pe langa mi4c

| SilviaDulcik a răspuns (pentru WxRo):

D'accord!

| marcela290 explică (pentru SilviaDulcik):

Nu il gasesc la 600 lei. Cel mai mic pret pe Emag e 849 lei.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru marcela290):

Da, se pare că nu mai este în stoc pe eMAG și probabil nu o să mai apară, păcat, era un telefon foarte bun pentru acel preț.
Pe cel.ro încă este în stoc http://www. cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-xiaomi-mi4c-16gb-dual-sim-4g-blue-pMiA0Mj0s-l/

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Aceeasi parere o am si eu, dar daca nu ii schimbi ROM-ul, dupa ceva timp te vor enerva reclamele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Da IESI fata acasa ca asa mi-ai facut si mie, enervanta pamanutul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu mai astepti tu cateva luni sa strangi mai multi bani sa iti iei un j5 sau a5?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......D9SK07BBM/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HTC Desire 310

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok,hai sa incepem.
Preferinta mea personala ar fi acesta: https://goo.gl/thTsB9
Ceva performant dar si de inceredere ar fi acesta: https://goo.gl/ACOC2r
Dar avand in vede ca vrei sa mergi pe "chinezarii" ti-l pot recomanda pe acesta... : https://goo.gl/0tmdRW.Nu recomand asa ceva...pun pariu ca sunt piese de proasta calitate pentru a atrage clientii.Dar poate e si ceva bun acolo.
La telefoanele chinezestii problema lor cea mai mare este reteaua, dar vad ca la acesta va fi totul bine in Romania.
NU te uita dupa alte porcarii pentru care o sa regret...este doar un sfat.Bafta si nu uita de funda!

| Deliiiia a răspuns:

Eu mi-as lua un iphone 5 la mana a doua de banii aia, macar stii o treaba.

| marcela290 explică (pentru Deliiiia):

Am avut si iphone 6. Mi se pare slab sistemul de operare, sau poate ca m-am obisnuit eu cu Android

Răspuns utilizator avertizat
| WxRo a răspuns:

Este cat de cat decent mai putin bateria care este cam mica. Este neaparat de la eMAG?

http://www.emag.ro/......DPT6C2BBM/

Sau :
http://www.emag.ro/......DMTYB2BBM/

| marcela290 explică:

Am vazut si ceva chinezesc la 2 Gb RAM si altele de aceea am spus si chinezesti. asta imi este bugetul 500 lei nu il pot depasi. am spus Emag pentru nu ca nu vad alte site-uri mai bune. Mai multe pareri va rog

| WxRo a răspuns (pentru marcela290):

Chinezesc chinezesc dar depinde si de firma.Ca sunt firme fantoma pe acolo la care suportul este zero. Mai bine ceva cu 1 gb ram de la o firma cat de cat cunoscuta decat un noname care daca-ti moare ramai cu el de mobila

| marcela290 explică (pentru WxRo):

Da-mi niste pareri. Ce crezi ca ar trebui sa imi iau?

| WxRo a răspuns (pentru marcela290):

In pretul asta cele 2 la care ti-am lasat link mai sus. Insa cea mai buna varianta este sa mai strangi un pic si sa mergi pe un xiaomi mi4c sau redmi3s. Diferenta de pret nu este chiar asa mare insa diferenta de calitate este.

http://www.emag.ro/......DPT6C2BBM/
http://www.emag.ro/......DMTYB2BBM/
Astea sunt cele 2 ...sunt ok ca si telefoane insa nu ceva spectaculos.Au ecrane destul de ok, procesoare la fel, insa bateria este cam micuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru marcela290):

Emag site "bun"
Ce gluma buna laughing

Emag in fiecare an fura legal zeci de milioane de euro de la romani prin porcaria aia de Black Friday

| kisman a răspuns:

Telefon mobil Bluboo Maya, Dual SIM, 5.5-inch HD, Quad-Core, 2GB RAM, 16GB, 13MP, 3000mAh, Android 6.0, Gold
(19 review-uri)
725Lei (-33 %)
485Lei

| sticlafărădop112 a răspuns:

Eu la bani aia mi-as lua un j5 de pe olx, gaseste si tu un telefon mai bun fara ecran spart si ia-l chiar daca e la mana a doua iti spun eu j5-ul merita e ff bun

| Razvan_Bogdan_1997 a răspuns:

Incearca eboda g500 are camera de 8 mp pe spate si de 5 mp pe fata are 8 gb 1 gb ram este dual sim plus ca in pachet o sa primesti niste casti hands free

| GrAndrei a răspuns:

Un sfat daca vrei ceva bun si rezistent nu cumpăra nimic cu marca necunoscuta mai bine mai strânge si cumpăra orice telefon Samsung îți spun din proprie experienta

| EDuardos2108 a răspuns:

Da ca vrei un telefon bun de la eMAG ia-ti ori Asus zenfon go sau Asus zenfon 2

| bostandamian119 a răspuns:

La acest pret iti recomand UMI Rome X. Are o camera de 8 megapixeli, un ecran maricel cu rezolutie HD si o baterie care te va tine cel putin o zi. Poate fi achizitonat de pe eMAG la pretul de 395 lei. Mult noroc.