| FastAndLudicrous7 a întrebat:

Un telefon bun pana in 1500 de lei, pana in 5, 5 inch, baterie decenta si camera buna?

Răspuns Câştigător
| SnowMc a răspuns:

Salut, imi dau seama ca nu ai prea avut ce alege din raspunsurile primite, asa ca vreau sa te ajut.
Iti voi spune cateva modele care costa in momentul de fata 1500 de lei(inclusiv reducerile)
Asus zenfone2-hardware briliant, baterie buna, camera suficient de buna, aspectul si brandul sunt mai putin bune.
Xiaomi redmi note 3(varianta 3gb ram) brandurile chinezesti au ajuns foarte repede in ochii pietei, xiaomi fiind cel mai de incredere, acest note 3 are performante foarte ridicate, camera bunicica, baterie mare cu autonomie buna, arata bine, singurul defect este acela ca nu poti introducere card de memorie(dar 32gb sunt suficienti), scaner de amprenta.
Meizu mx5(1300 lei la altex redus de la 1700-1800) oferta buna, telefon brand chinezesc foarte de incredere, poate al doilea dupa xiomi(in niciun caz nu luam in considerare Huawei)acesta are o camera foarte mare(20, 3mp), dar in acelasi timp si foarte buna, performante ridicate, baterie buna, arata bine, fara card, scaner de amprenta.
Huawei p8 (1550 lei la altex reducere de la 2350) probabil cel mai bun,aratos, cea mai buna camera, nici performantele nu sunt slabe(cele mai bune performante in gaming si in benchmarkuri din aceasta lista), are si baterie ok, card memorie(Huawei este deja cel mai mare brand de smartphonuri dupa Apple si Samsung, desigur)
Lg Nexus 5x este super, androidul pur cum i se mai spune, camerele sunt foarte ok, performantele nu mai spun, arata bine, fara card de memorie(16gb,din care 10 reali), scaner de amprenta-1400 de lei la altex, redus de la 2000.
Si LG g3-uri este o solutie,dar posibil cea mai slaba, si cea mai "urata", depinde de preferintele tale.
Samsung, nu este cazul sa incerci, nu merita nimic in banii astia, decat daca esti fan, singurele bune fiind s4 si s5 neo, dar clar inferioare celor de mai sus, iar Apple, poti gasi iphone 5s la Vodafone cu 1500, dar nu recomand cu foarte multa caldura.
Pot sa stau sa-ti dau multe sugestii pana maine dimineata, dar cred ca ti-am oferit destule.P.S tot ce am listat mai sus sunt cu siguranta niste alegeri imbatabile, poti sa te convingi cautandu-le, poti alege orice de acolo cu incredere, recomand cu caldura totul! Daca ma intrebi pe mine eu as merge pe Huawei p8, poate pentru ca sunt fan, dar este si extraordinar de bun.Ca si exemple de preturi m-am raportat la altex pentru ca este prezent in orice oras. Daca mai ai nevoie si de alte sugestii.cu siguranta voi fi fericit sa te ajut! Sper ca te-am ajutat(urasc oamenii care dau banii pe toate prostiile)

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Vezi diverse modele la linkul :
http://www.emag.ro/......ricedesc/c

http://www.pcgarage.ro/......e-24-luni/

Toate cele bune!

Îţi doresc un Paște Fericit!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

Răspuns utilizator avertizat
| Nelu62 a răspuns:

Allview P8 Energy. Uiti de grija bateriei (6000 mAh):
http://allview.ro/produse/telefoane/gama-energy/p8-energy.html

| SuNaM a răspuns:

Lg g3 merita toti banii.E undeva la 1300 lei, camera este a celor de la LG(cele mai bube, ca si cele se la Nokia lumia), bateris te tine normal iar ecranul de 4k se vede perfect

| NakaTaka a răspuns:

Huawei P8 Lite. Foarte smecher telefonul face niste poze impecabile si e accesibil.

| Helpmeforfree a răspuns:

Daca nu vrei sa fi dezamăgit încearcă Allview p6 Life!
Camera super ecranul mare de 5 inch

| Lycan a răspuns:

Samsung Galaxy S5

| FastAndLudicrous7 explică:

SnowMc? Imi poti face o ierarhie? Intre XiaomiRedmiNote3, XiaomiMx5 si SonyXperia Z3/3 compact? Si apoi sa mi faci un top dupa autonomia bateriei?( nu ma intereseaza telefoane gen P8Energy, sa fie din exemplele tale insa sa mi spui pe care l-ai lua, dar sa adaugi si Sony xperia z3? Multumesc

| Alexandra_Ilie_1992 a răspuns:

Îți recomand Samsung Galaxy S4 care este undeva la 1200 camera este foarte buna iar bateria tine foarte bine. Dacă vrei ceva și mai bun poți încerca S5 sau S5 mini ( diferă doar marimea) la ambele camera este foarte buna. S5 mini este foarte ieftin iar S5 este undeva în jurul 1500. Dacă totuși vrei I Phone poți încerca I Phone 5S este 1500

| costy69 a răspuns:

Dacă vrei baterie, n-ai ce să-ți iei decât un s5. Iphonul are bateria mizerabila aia e problema