| alinrabulea a întrebat:

Un telefon cu sistem de operare Windows are Magazin Play pe el?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Se cheama market parca, nu ai chiar atat de multe aplicatii si jocuri precum app store-ul de pe iOS sau google play de pe Androidwinking

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Doar telefoanele cu Android au Magazin Play/Google Play :)

Cele cu Windows au "Windows Phone Store" :
http://www.windowsphone.com/ro-ro/store

Toate cele bune.

| LTAA a răspuns:

Magazin Play este la telefoanele cu Android. Windows Phone are Windows Phone Market care are mai putine aplicatii ca la Android ori iOS.

| DisturbeDd a răspuns:

Nu are. are unul specific windows phone ca appstore la ios, insa din cate stiu e mai slabut ca numar de aplicatii

| alinrabulea explică (pentru DisturbeDd):

Dar pot sa-l instalez eu pe telefon?

| DisturbeDd a răspuns (pentru alinrabulea):

Nu, aplicatiie sunt specifice pentru fiecare so, ca cele pentru windows care difera de linux.

| darrio2007 a răspuns (pentru alinrabulea):

Nu poti.Sunt aplicatii doar pentru android.