Întrebare recomandată | alexcuamare123 a întrebat:

Un telefon mai poate fi localizat dacă îi este scoasă cartela și apoi este resetat la setările din fabrică?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de model si ce setari ai facut pe el. Daca e un iPhone si ai Find my Device pornit o sa apara cand incearca sa il conecteze la net ca sa il folosesaca. Idem pe modelele de Android mai noi. Chiar daca cumva ii dai reset, presupunand ca treci de amprenta/ pi/ model, daca nu a sters contul original inainte de reset nu va putea folosi device-ul. (fara o schimbare de placa de baza pe iphone sau schimbare de os pe android)

| Brizbriz a răspuns:

Aham
depinde de cine
de nevasta care ti-a instalat aplicatie de urmarire cand te duci la kurve... NU

dar, de catre politie... EVIDENT CA SE POATE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veci pururi lasa i pe astia ca nu stiu. odata resetat s-a dus tot

| sparklingqueen a răspuns:

In general, nu, doar la iphone si daca ai activata setarea "find my device". Multa sanatate.

| BullseyeShot a răspuns:

În niciun caz. Poate că încă mai poate fi localizat de producători, pentru că ăia introduc nu ştiu ce chip-uri pentru a te localiza şi în gaură de şarpe.

| colosseum1337 a răspuns:

Din data ce a fost resetat totul a fost sters, in caz ca cartela nu mai este in telefon este imposibil de localizat.

| duracell3454 a răspuns:

Nu poate fi localizat fara cartela si resetat.