| anonim_4396 a întrebat:

Unde îmi pot curăța telefonul acolo unde bag încărcătorul (fără hate, nu știu cum de cheamă), și cât costă?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Se numeste "port" pentru incarcare, sau "mufa".
Si de curatat am auzit ca rezolvi cu alcool [nu spirt!] si o scobitoare care incape.
Desi recomand sa mergi la un service ca sa nu strici portul [pe mijloc are contactele pe care daca le rupi trebuie sa schimbi portul din telefon].

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un spray cu vreo 10-15 lei si se cheama contact cleaner.

| ionur a răspuns:

Bețișor de ureche-_- eu singur l-am descoperit tot asa am avut mult nisip când munceam pe plaja mi-a intrat nisip la locul de încărcat și nu se mai încarcă telefonul și am luat bețișor de ureche și am curățat apoi a început sa meargă sa se încarce telefonul.

| MotoBlitz a răspuns:

Du-l la un GSM sau un reprezentant. Costul este minor, eu am dat la GSM Afi 12 lei