| ElectroFlash a întrebat:

Unde pot schimba La un Samsung S8 Bateria, dar telefonul sa fie in continuare rezistent la apa? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| REMiXDJ a răspuns:

Nu cred ca cei de la Samsung reprezentanta de service fac asa ceva sa schimbe bateria. Poti sa le dai un telefon sau email.Telefoanele nu se videaza.Cand sunt ambalate capacul de inchidere i se pune pe margini un gel special unsuros care presat si las o temperatura de -10 grade trage capacul il fixeaza si al etanseaza perfect impottriva apei.Desfacera carcase - cap se face la temperatura de 65 - 80 de grade timp de 30 secunde.Acel gel se moaie binisor si este un suport tip gheara extractoare care trage capacul.Da telefon la sevice Samsung intreaba daca fac asta si cat costa.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Doar la service-ul Samsung, nu gasesti la vreun service gsm presa speciala care videaza telefonul.