| Alex230000 a întrebat:

Update Android 7 j5 2016? A primit careva?

2 răspunsuri:
| vioreld a răspuns:

Salut,
J5 2016 va primi update la Android 7 in aceasta iarna. Nu se cunoaste o data exacta din punct de vedere oficial, dar se aproximeaza ca la mijlocul lunii decembrie se va intampla.

| bAnDiTu a răspuns:

Salut, Samsung J5 2016 va primi în curând update oficial la Android 7 și în România, momentan a primit în alte țări și anume: Republica Cehă, Italia, Grecia, Tailanda, Cambodia, Vietnam, Indonesia, India, Rusia și Polonia.
Eu am reușit să îmi instalez Android 7.1.1 oficial pentru Rusia și funcționează perfect fără niciun fel de problemă, are înclusă și limba Română. Am făcut un tutorial pas cu pas cum să instalezi Android 7.1.1 pentru J5 2016 și îl poți găsi aici: ...sm-j510fn/