| onlyketoops a întrebat:

URGENT DAU FUNDA! Am un iphone4 si i-am dat sa revina la setarile din fabrica si acum nu imi mai citeste nici o cartela.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Ba frate in fiecare zi e cate unul ca tine si trebuie sa incerc sa explic din nou. Nu mai stau acum sa intru in detalii ideea este ca : iphone-ul tau daca acum nu mai citeste cartela era codat pe o retea de telefonie mobila din strainatate. Acesta a fost decodat si acum ai pierdut decodarea si nu mai poti face nimic decat sa folosesti telefonul pe post de iPod. Sau sa faci o decodare oficiala, depinde in ce tara e blocat telefonul si daca e Blacklisted poate costa de la 100 la 600, 700 lei.

| onlyketoops explică (pentru valentino52):

Nu e adevarat...nu imi mai citea nici o cartela si mi-a venit o idee, sa-l conectez la PC.I-am inregistrat pe iTunes si acum merge foarte bine. Inainte nu imi mai intra nici in meniu, dar ma rog nu te-a obligat nimeni sa raspunzi la intrebare.

2 răspunsuri:
| PeleuMirunaNicoleta a răspuns:

Ar trebuie sa te duci de unde l-ai cumparat sincer parerea meahappy