| Mezdria_Roxana_1999 a întrebat:

Urgent! De aproape o saptamana sau 2 nu mai pot descarca aplicatii de pe magazin play, si nici sa le actualizesc imi arata ca e descarcare in asteptare si nu se actualizeaza sau descarca, am incercat si cu MB si tot asa, am dat restart la telefon de ori, acum imi spune ca se descarca dar tot nu se descarca si nici in bara de notificari nu apare! ce se intampla? va rog sa imi spuneti. P.S. am un Allview x2 soul lite

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici si fa ce-ti spune la fiecare pas: https://support.google.com/googleplay/troubleshooter/6241347?hl=ro
Apoi da-i cateva restarturi. Atentie! Nu reseturi! In final poti sa-i dai si un factory reset daca nu merge. Daca nu, service!

| HardCore7750 a răspuns:

Daca esti pe date, nu mai ai MB.

| Bronson1 a răspuns:

2 posibile solutii:

1. Daca ai datele mobile setate pe AUTO (2g/3g/4g) seteaza-le pe 3g only (chiar daca actualizarile le incerci prin Wi-Fi, e un bug care afecteaza in general actualizarile)

Daca asta nu ajuta,

2. Seteaza sa se faca actualizarile prin Wi-Fi only, din PlayStore settings.
(App download preference -> Over Wi-Fi only si tot ce mai e pe-acolo, pui pe Wi-Fi only).
Dezactivezi datele mobile, pornesti Wi-Fi, te duci la aplicatii si dai "Update All".

Sa-mi spui te rog daca a functionat vreo varianta din cele sugerate.

| Alexandru20010 a răspuns:

Iti propun sa descarci de pe chrome 1MobileMarke.Insa in privinta la PlayMarket nu stiu. Poate nu citeste telefonul ceva.