| mrsaxobeat13 a întrebat:

Urgent: Salut! Are cineva de aici LG Optimus L9? As vrea ss stiu cate ceva despre el, cum ar fi:
-Cum merg jocurile noi pe el ( Dungeon Hunter 3/4, GTA, Fifa 12, Sims, Subway Surfers, Temple Run, Minecraft etc...)
-Cum filmeaza/pozeaza camera pentru ca am auzit zvonuri cum ca nu ar fi prea buna?
-Cum se descurca in browser si in launcher in general?
-Reda HD sau Full HD?
-Este un telefon de calitate?

1 răspuns:
| supermamici a răspuns:

Buna,
reda Full HD (si filmeaza la full hd 1080p si asta in conditii perfecte intrucat stie sa ajusteze lumina), are un ecran imens IPS (!), bateria tine, iar datorita procesorului grafic puternic si a procesorului dual core cortex nu vei avea probleme in jocuri. Este peste Samsung S3 la luminozitatea ecranului, iar ca si performante in jocuri peste Samsung galaxy blaze si la fel ca HTC one s.

Tinand cont ca este acum la oferta (21% reducere de pret), merita! vezi aici:

http://bit.ly/optimus-l9