| D1eSeL a întrebat:

Urmatoarea situatie: prietena mea a plecat in Germania si are inca numarul de Romania. Eu pot sa ii dau mesaje, adica le primeste si ea poate sa imi dea bipuri.
Problema e : care e solutia sa putem sa vorbim? Adica nu mult. 5 minute cam asa, fara sa taxeze sau sa taxeze foarte putin. Nu prea inteleg partea cu romingu si astea. Trebuie minute internationale sau nu stiu. Daia apelez la voi sa imi spuneti cum sa fac si care e solutia.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DJohnny a răspuns:

+ ca ar trebui sa suni tu din Romania daca vrei sa coste mai putin, daca te suna ea o sa coste mai mult, mai bine vorbiti si voi pe facebook, mess, skype, whatsapp, voxer, etc, e gratis si vorbesti si cat vrei, sper ca te-am ajutat big grin

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ei ii trebuie roamning si abnament sau prepay incarcat direct cu credit. Nu ai nevoie de minute internationale, doar ca ea va plati.

folositi skype daca vrei gratis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie roaming...Si suni cu 00... Funda?

| DJohnny a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa aiba credit, nu minute, si roaming-ul activat, cel mai bine e sa te duci la o reprezentanta Vodafone si sa te documentezi exactwinking

| D1eSeL explică (pentru DJohnny):

Multumesc de ajutor! Eu ma refeream strict la telefon. pe mess si facebook deja vorbim. Dar mersi. m-ai ajutat cel mai mult! Funda e a tawinking Bafta si Mersi

| DJohnny a răspuns (pentru D1eSeL):

Mersi de funda, ti-am spus deja, daca te intereseaza mai multe du-te la reprezentanta Vodafone din orasul tau si te va informa in legatura cu tot big grin

| DJohnny a răspuns (pentru DJohnny):

+ ca ar trebui sa suni tu din Romania daca vrei sa coste mai putin, daca te suna ea o sa coste mai mult, mai bine vorbiti si voi pe facebook, mess, skype, whatsapp, voxer, etc, e gratis si vorbesti si cat vrei, sper ca te-am ajutat big grin