| tickey a întrebat:

Urmeaza sa imi schimb telefonul. Am de ales in Samsung Galaxy S7 si S7 Edge. Care dintre ele ati alege si de ce? Pareri pro si contra. Funda cel care ma face sa iau decizia definitiva.

Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

Cele 2 telefoane beneficiaza de acelasi hardware. Singurele 2 diferente sunt ecranul si bateria. S7 edge are display mai mare cu apx. 0.4 inch si poate cel mai important displayul este curbat pe margini. Din acest punct de vedere eu personal as alege s7 simplu. O a doua diferenta este bateria care este mai puternica la s7 edge. Cred ca pana la urma e o chestiune de gust. Daca esti dispus sa scoti mai multi bani din buzunar pentru un ecran curbat pe margini si o baterie cu vreo 8% mai puternica ei bine varianta edge este pentru tine.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NoFeelings a răspuns:

Stiu ca acest raspuns nu te ajuta ult, dar eu as alege S7 (simplu, fara edge) ca e mai frumos, dupa parerea mea. happy O prietena are edge si nu imi place deloc.

| oFrunza a răspuns:

Bateria la S7 edge era si normal sa fie un pic mai puternica din cauza displayului curbat si a functiilor de pe margine.
Problema cu bateria "care explodeaza" este la Note7.
Eu iti recomand S7 simplu pentru ca la un moment dat s7 edge o sa iti fie incomod ecranul curbat pe margini chiar daca pare mai future si bateria o sa se duca mai repede fata de s7 simplu.
Eu am s6 dar vreau sa il schimb curand cu s7 doar pentru ca are si dual sim happy

| coaiele a răspuns:

Samsung Galaxy S7 EDGE