| fatacaciocolata a întrebat:

Va rog.ajutor.cand iau telefonul de la ureche nu mi se mai aprinde ecranul pana cand cel care vorbesc imi inchide.ce se intampla?

6 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

Settings (setari) -> call settings (setari de apel) -> Additional Settings (setari aditionale) -> Turn on proximity sensor (in romana zice ceva de sensor proximity, sau senzor nu-stiu-cum) Si trebuie sa debifezi.

| Jokyo a răspuns:

Nu este nimic stricat asta este ceva specific unui telefon cu senzori vechi

| PrisacaruVlad01 a răspuns:

E ceva inventat de Android, daca ti se inchide ecranul e bine deoarece cand il pui la ureche se apasa ecranul cu obrazul si e enervanta chestia asta, daca vrei te ajut sa rezolvi darr... fundita?

| Samp77 a răspuns:

Eu zic sa-l duci la cineva sa-l vada