| eliminatorul a întrebat:

Va rog din tot sufletul sa ma ajutati nu cred ca s-a intamplat asta vreodata in istorie dar ....telefonul deschide singur aplicati se conecteaza singur la internet adic porneste datele conexiune chiar daca eu le inchid si cel mai rau este ca instaleaza singur aplicati si jocuri si le si porneste mai imi si schimba limba de la telefon...pur si simplu ma dispera va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| T4zu a răspuns:

Salut, fie touchul telefonului s-a bulit, asa a patit o prietena sau fie ai luat un mic virus de android. Ai 2 situati
1. Fie iti bagi un antivirus android de pe android marker
2. Fie ii dai reseteaza din fabrica, dar asa iti pierzi datele de contact si ce mai ai in telefon, daca virusul e pe card ul de memorie o sa trebuiasca sa o formatezi de pe un pc, asta doar daca tot la fel face, dar nu uita sa salvezi toate datele inainte de a face ceea ce ti-am zis (! Copiezi filele, nu fisierele intregi)

| T4zu a răspuns (pentru T4zu):

Pt. pasul 1 poti incerca Bitdedender sau AVG for mobile, si dai cun scan.

| eliminatorul explică (pentru T4zu):

Mersi mult big grin sper sa mearga big grin