| ihael a întrebat:

Va rog, pentru cei ce se pricep la telefoane, am cumparat un Samsung galaxy note 9 sh, dupa 2 saptamani a murit bateria si l-am pus la incarcat, peste vreo jum de ora am venit sa vad cat s-a incarcat dar telefonul doar arata ca se incarca, nu arata procentajul si nu pornea, l-am dus la 2 mecanici dar nu prea am rezolvat nimic,l-am desfacut, am deconectat bateria de pe placa de baza si l-am pus la incarcat pe wireles si a inceput sa porneasca, adica zicea Samsung galaxy note 9, ceva ce nu am reusit cu bateria in el, sa fie doar vina bateriei, sa iau alta?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Produsul nu ar trebui să fie in garantie? Du-te la magazinul de unde l-ai cumpărat, explici problema si dacă nu-l inlocuieste, să-l trimită la un service, unde ti-l repară gratuit. Să iei bonul fiscal cu tine.

| Wr3nch a răspuns (pentru floresdemayo):

Lo luat second, de unde garantie? laughing)

| floresdemayo a răspuns (pentru Wr3nch):

In acest caz, vânzătorul a știut de ce il vinde.

| ihael explică (pentru Wr3nch):

As specificat...

| Wr3nch a răspuns:

Sunt sanse sa fie si din placa de baza. O solutie buna si probabil costisitoare e sa mergi cu el la un service autorizat Samsung, dar no, depinde daca ai unul la tine in oras.