| Stefystf28 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti daca e ok sa imi resetez telefonul de prea multe ori...gen am o obsesie ciudata de a reseta telefoane.Am un Samsung galaxy a5 2016 si il resetez de cateva ori pe saptamana.Chiar daca n-are virusi sau nu se incarca greu.O data a ramas telefonul blocat la sigla "Samsung" si a stat asa 3 ore.Si de la un moment se incalzeste foarte tare cand il resetez.Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

In general memoria are un numar limitat de 'rescrieri" treaba e ca e destul de inalt, probabil ar trebui sa-l resetezi de cateva zeci de mii de ori sau mai mult

| Stefystf28 explică (pentru StalkerSoul):

După un calcul, se pare ca mi.am resetat telefonul de 384 de ori.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Samsung galaxy a5 2016 si il resetez de cateva ori pe saptamana"

și tot de atâtea ori iți recreezi conturi și parole și bla-bla-bla?

| Stefystf28 explică (pentru sierra1):

Da..nu ma doare mana sa pun niste email-uri si parole.

| sierra1 a răspuns (pentru Stefystf28):

Vezi ce zice cel de mai sus că zice bine (numărul de rescreieri e cu mulți de zero, in orice caz)

deci intrebi "Ce pot face?" ca să ce, că nu e clar

| valentingb a răspuns:

Pot apărea erori de la prea multe rescrieri, dar în cazuri rare. Cum cazul tău e un caz rar de utilizare, te potrivești.
În orice caz, oricare ar fi scopul tău, nu resetarea e răspunsul. Asta denotă doar că nu știi să folosești instrumente mai potrivite pentru scopul tău.
Dar ce să zic. Succes!

| flixbuster a răspuns:

Ce poti face? Sa intelegi ca in general obsesiile sunt nesanatoase si sa o lasi mai moale cu resetatul telefonului. Zi-mi ca si Windows-ul il reinstalezi de mai multe ori pe saptamana si te trimit direct la psihiatru...

| Stefystf28 explică (pentru flixbuster):

Nu...doar telefoanele le resetez.e foarte ciudat

| melissaazevedo a răspuns:

Pare o buclă de bootare. Poate că trebuie să-ți blipești smartphone-ul folosind un Samsung Odin (https://odindownload.com/root-android). De asemenea, dacă doriți să vă rootați Android-ul, puteți instala EX Kernel Manager manager (Play Store) pentru a îmbunătăți performanța dispozitivului și durata de viață a bateriei în viitor.