| Marck94 a întrebat:

Va salut. Am o problema mica, am un telefon Huawei P10 lite, l-am pus la incarcat aseara si a picat de pe masa, regret rau, din greseala! Are husa, e nou telefonul, are 2 luni de cand il am, dar s-a zgariat putin dar nici nu se observa. Cat ma costa daca schimb display? Dar nou, daca il voi duce la service si sa ii puna alt display, o sa arate ca nou? Sunt riscuri la acest telefon? Stiu ca garantia nu o sa imi acopere la acest telefon, dar ce sa fac? Va rog frumos. Cat va dura daca o sa ii puna alt display? Flanco se ocupa cu asa ceva ca sa schimbe display-ul? De la Flanco am cumparat telefon.

6 răspunsuri:
| DannyR0 a răspuns:

Ok. Sa inteleg ca vrei sa iti pui un display nou pentru ca ti s-a zgariat foarte putin sticla, aproape ca nu se vede. De ce doamne iarta-ma ai vrea sa dai 300 de lei ca sa schimbi un display nou, intact, fara nici o problema si doar pentru ca are o mica zgarietura?! E o absurditate ce vrei tu sa faci. Sper ca nu o procedezi asa pentru ca nu merita, efectiv, nu are pic de sens, ce vrei tu sa faci este ceva dus la extrem. Oricum daca nu schimbi displayul la serviceul lor oficial vei pierde garantia.
Totusi, nu are sens sa regreti asa tare ce ai facut, tuturor ni se intampla si te poti uita in jur sa vezi oameni cu telefoane crapate care nu le m-ai schimba, asa ca nu ai de ce sa inlocuiesti ecranul pentru ca din cate spui nu are nimic. Acela se schimba in opinia mea doar cand este fisurat, nu zgariat.

Răspuns utilizator avertizat
| DannyR0 a răspuns (pentru Marck94):

Te inteleg pentru ca si eu am trecut prin ceva asemanator si detest zgarieturile pe ecran foarte mult, insa nu ai ce face, ignora acest lucru si ca sa nu mai patesti pe viitor asta cumparati o folie de sticla. happy

Răspuns utilizator avertizat
| DannyR0 a răspuns (pentru Marck94):

Cred ca da, sticla asta in principiu iti protejeaza ecranul de evenetualele zgarieturi, cazaturi, este foarte utila si iti recomand sa iti pui una, sau mai poti sa-ti pui folie de plastic, asta iti protejeaza telefonul de zgarieturi si nu este asa de "voluminoasa".

Răspuns utilizator avertizat