| Roliii a întrebat:

Va salut! Am un Samsung galaxy mini 2 si am incercat sa bag o cartela SIM in el de Anglia dar cand deschid telefonul imi cere "introducere cheie de control pentru blocarea retelei", insa cu toate astea eu pot folosi telefonul si fara sa bag codul dar nu pot folosi cartela SIM si nu stiu ce sa fac in privinta asta sa rezolv cu codul ala si sa pot sa folosesc si cartela SIM? Funda pentru cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să mergi cu telefonul la un Service!
Probabil, telefonul este CODAT pe o altă reţea, sau are parolă pentru a preveni utilizarea altui SIM!

Toate cele bune!

| RallucaRebbeca a răspuns:

Poate e cartela blocata sau telefonul e codat.