| Nicolae_Catalina_1995 a întrebat:

Va salut big grin am si eu o problema cu un Nokia c2-01 big grin ..la un moment dat mi s-a blocat la pornire si ramanea afisat ecranul cu Nokia ..si nu mai trecea de acolo ..asa ca l-am flashuit cu pheonix cu optiunea dead phone si i-am instalat alta varianta de firmware (varianta buna pusa in folderu bun) pana aici toate bune ..telefonul mi-a trecut de ecranul de pornirebig grin insa atunci cand introduc o cartela imi zice telefon restrictionat ...am incercat sa il instalez si cu Nokia suite ..si primesc la fel ..aceeas eroare telefon restrictionat acesta este imei-ul aparatului:359350047981358 poate ma ajuta cineva big grin ..va multumesc

1 răspuns:
| Alexander121 a răspuns:

Da reinstaleaza softul telefonului, alta solutie nu mai ai..sa sti cand mai patesti ceaia ce ai patit..se duce softu..si nu trebuie u s ate bagi si s incerci sa il "Repari"cu cine stie ce programe si alte cele...te duci direct la service gsm, in caz ca nu te pricepi sa iti pui singur un soft