| andreimpwr a întrebat:

Va salut, de vreo 3 saptamani, tot imi dispare credit de pe telefon, mai exact 7 centi de 4-5 ori pe zi! Intrand pe aplicatia my Vodafone, am realizat ca acesti bani, sunt sustrasi din contul meu (creditul de pe telefon) pe baza unui sms pe care eu l-as trimite in Marea Britanie. Eu nu am trimis niciun sms, cum as putea face ca aceasta taxă să nu mai fie posibila de sustras de catre cei de la Apple?

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Cel mai probabil ai un virus / aplicatie pe care te toaca de bani.
Ce poti face este sa dai o resetare din fabrica ( se poate si la Apple)
Daca nu se schimba situatia, pur si simplu nu mai pune nimic pe cartela respectiva si /sau utilizeaza de tor creditul o extra optiune

| andreimpwr explică (pentru Crackman):

Da...momentan folosesc alt telefon. O sa incerc varianta cu resetarea, si o sa-mi schimb si contul Apple. Mersii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apple nu sustrage nimic. Asta se intampla cand iti dai cardul si numarul peste tot si dai permisiuni aplicatiilor de a da SMS. Probabil un joc sau aplicatie "amuzanta" ti-a cerut permisiune de a da sms, tu ai zis ca "ah ce-mi poate face" si s-a ajuns la asa ceva.

| andreimpwr explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca este chiar asa, exact cand mi-am schimbat nr-ul pe Vodafone, a inceput sa imi ia. Crezi ca s-ar putea face ceva, pot dezactiva sau cel putin daca schimb contul Apple, tot asa o face?

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Sa te duci sa vorbesti cu cei de la Vodafone