| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! Doresc sa imi cumpăr un telefon Xiaomi si nu stiu ce model ar fi bun, daca a avut sau are cineva xiaomi, va rog sa-mi spuneti daca este bun ca telefon si ce model mi-ati recomanda. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Xiaomi Mi A2 Lite, in jur de 145-160 Euro. Are Android One, deci update in fiecare luna, timp de trei ani de la lansare.

7 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Pocophone F1. Il detin si e super

| Benyamin173 a răspuns:

Nu prea stiu de ce ai vrea xiaomi, nu ca am ceva cu firma dar exista Samsung, Huawei, onePlus.....care de multe ori bate clar un xiaomi.Ce buget ai?

| Benyamin173 a răspuns:

Nu pot spune nici ca xiaomi e praf dar daca vrei ceva de buget nu prea recomand xiaomi, au si eu telefoane foarte bune dar la niste prețuri destul de mari

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Benyamin173):

Asta era una dintre glume xDDDD

Xiaomi sunt cunoscuti ca avand cel mai bun raport-pret calitate din lume si tu zicic ca sunt prea scumpe pentru ce au

Samsung Huawei Apple ce mai zic

Se vede ca esti bolovan

| Benyamin173 a răspuns (pentru Bogdan70001):

rolling on the floor nu zici rau dar ultima data cand am incercat un xiaomi am fost surprins de dezamăgit...acum depinde si de pretentiile fiecaruia si de buget, Samsung si Huawei au telefoane foarte bune dar mai scumpe cei drept, eu unul nu sunt deloc fan xiaomi

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Benyamin173):

Mane,daca incerci telefoane Xiaomi low-buget eu nu inteleg ce asteptari sa ai.

Eu am avut mai multe device-uri Xiaomi de la 600+ lei si niciunul nu m-a dezamagit. Cele din seria Redmi A da, sunt slabe, dar si pretul este scazut

Sunt chiar curios ce-i poti tu reprosa uni device Xiaomi de la 600 lei in plus

Hardware mult mai bun peste ce ofera Samsung sau Huawei in acel pret, unele telefoane au suport de aproape 3 ani (practic cat primesc telefoanele Android One laughing) ) soft, bun rapid, frumos, fosibilitati multe

Sunt chiar curios ce telefon ai avut tu si nu ti-a placut

Btw Xiaomi MI 9 este cel mai puternic telefon din lume in acest moment in spatele lui cu S10+ |||||||||||| Ambele sunt de calitate inalta, ambele sunt foarte puternice, ambele au camere bune, diferenta? 2400 LEI!

| lllyyy a răspuns:

Eu am xiomi note 5 A si este foarte bun.