| InAnotherLife a întrebat:

Vin cu un Huawei 5C (Honor 7 lite) aici.
De când l-am avut, am observat că de la căderi pe suprafețe dure (la șocuri puternice, el își dă restart). Este normal acest lucru? Are vreun senzor de șoc? De ce s-a implementat și acest lucru? Dacă nu s-ar restarta la șocuri puternice?

6 răspunsuri:
| InAnotherLife explică:

De exemplu, dacă îl scap de la un metru pe o suprafață de ciment (cu husa și folia de sticlă), își dă restart.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal nu este pentru niciun echipament electronic care cade sa isi dea restart, pur si simplu nu rezista, circuitele alea din el nu fac fata.

| InAnotherLife explică (pentru anonim_4396):

Așa a fost de când s-a cumpărat. Îl scapi de la un metru și-și dă restart. O fi o protecție probabil, am căutat mai multe despre dar n-am găsit. Știu că se pot monta senzori de șoc în telefoane, m-am gândit că o fi având.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru InAnotherLife):

Daca are asta, gasesti toate informatiile in carticica lui de cand l-ai cumparat.

| InAnotherLife explică (pentru anonim_4396):

Nu scrie nimic despre asta în cartea lui. Nu scrie nimic legat de partea electronică din el (data sheet), doar de baterie.

| darrio2007 a răspuns:

Si tu vrei sa-l scapi pana nu-si mai da restart? Ai sa ajungi cu el la reparat daca tot il vei scapa mereu. Nu stiu sa existe asemenea senzori.