| nutuxcristian a întrebat:

Vodafone,Orange,Cosmote,Altex etc., nu pot comercializa si ei iPhone-uri fake? happy Intreb...dau funda pentru un raspuns complex.

Răspuns Câştigător
| GicuGagicu a răspuns:

Nimeni nu poate comercializa Fake-uri de iphone sau de oricare alt telefon pentru ca incalca dreptul de proprietate morala a acelei firme. De fapt replicile cum sunt ele numite de fapt sunt ilegale si vanzarea lor poate duce la dosar penal, amenzi si chiar puscarie in unele cazuri.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Simplu, nu. Iti dai seama ca nimeni nu risca sa fie dat in judecata pentru asa ceva. Ce ar insemna pentru afacerea respectiva?

| Ntz_Radu_1997 a răspuns:

Nu, nu pot comercializa IPhone-uri fake! Sa iti spun si de ce : Pentru ca cei care comercializeaza fake-uri sunt tot sub licenta celor de la Aplle doar ca nu sunt facute de firma lor intelegi? Dar au licenta de vanzare pentru firma Aplle sau oricare alta! Mai complex de atat nu se poate! Funda?