| Zazon1243 a întrebat:

Vodafone vs Orange vs Telekom? Care e cea mai buna varianta pentru internet bun?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vodafone e cel mai bun ca semnal, Orange e bun dar semnalul nu prea bun, Telekom a avut ceva probleme cu ei in luna cand am fost la ei, suportul e varza

| Bondarel99 a răspuns:

Eu sunt pe Telekom, incarc cu 5 euro pe luna, am 4G nelimitat si merge perfect. Depinde si unde stai...

| Bizon95 a răspuns:

DIGI
Vodafonu' e cel mai tare din toate punctele de vedere cu o exceptie: PRETUL... USTURA
Orange e cel mai de rahat din toate pct de vedere (inclusiv preturi mari)
Telekom e pur chestie de noroc, iar daca ai o problema o sa dai de atitudinea coMUISTA: ne doare in kur de tine, mars!

DIGI are cele mai mici preturi si cel mai tare internet, unii se plang, insa eu nu am avut nici o problema, chiar problema principala: semnalul mi se pare ciudat ca se plang unii pentru ca iti dau un exemplu care mi s-a parut incredibil:

CSGO vrea viteza mare la internet, nu banda mare ci viteza mare, pentru ca face comunicatie pachete multe si mici
iar eu am jucat CSGO prin hotspot la telefon, 4G in timp ce ma aflam intr-un... demisol in Arad (demisol, inseamna 2/3 sub pamant, deci evident pierdere de semnal)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Pretul usturaa Vodafone nu e chiar asa mult sunt oameni de 20 milioane salariu fara chirie de au abonament la Vodafone si facturi 5 6 mil total 1 persoana cu tot cu abonamentul inclus, mancarea de persoana 5-10 mil ajunge lejer, si diferenta intre Vodafone si digi cat sa fie mai mult de 100 lei nu e nici atat

| cfrtobias a răspuns:

Vrei pe mobil internet? ca daca nu atunci RDS

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Eu sunt la Orange, dar nu e cine știe ce.

| UserRo10 a răspuns:

Orange:
Pro: semnal bun, internet de viteza mare, claitatea serviciilor
Contra: pret prea mare pentru ceea ce ofera

Vodafone:
Pro: acoperire mare a tarii, tarife pentru toate gusturile, faci rost de internet super rapid daca nu mai ai prin aplicatiile lor
Contra: mici probleme cu semnalul
Telekom: nu am avut cartela la ei, dar internetul fix este o porcarie si foloseste infrastructura fostului Romtelecom
Digi (nomentan sunt la ei abonat)
Pro: tarife foarte foarte mici, roaming foarte ieftin, mult internet(mai ales daca ai abonament la 6 euro)
Contra: depinde foarte mult unde te aflii pentru viteza internetului. La abonamentul de 6 euro ai 10gb 3g si 50gb pentru 4g

Acum tu decizi

| denisTiky a răspuns:

Eu sunt pe Orange. Aud pe care-cum ca zic ca nu mai au internet si ca li se termina dar eu nu m-am intalnit cu asa ceva niciodata. Adica, tot timpul am internet si incarc doar cu 5euro pe luna. Mi se pare ok si avand in vedere ca pot suna oricand, oriunde(desi o fac cam rar, dar o fac)

| teli92 a răspuns:

La Vodafone internetul este mai bun, numai ca preturile la abonamente is foarte mari