| Raptor1234 a întrebat:

Voi ce ati alege dintre:
Samsung Galaxy s9 plus si oneplus 6t? Si de ce?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Samsung Galaxy s9, aspectul fizic, camera foto foarte buna, redare video, filmare 4k, bateria buna, un cpu bun, cel mai bun e cel de la iphone, un Android bun, eu unu las cumpara si pentru VR, cred ca am facut la buhnici despre s9 in care si el sa minunat de ce camera buna are, pentru mine e cam mare, as alege s9 clasic sau s8, mare diferente nu sunt intre ele

| Raptor1234 explică (pentru RAY):

Multumesc de sfat! Legat de Buhnici, nici nu ma mai intereseaza ce zice el?
Adica ce face el nu se poate numi review! Omite o gramada de detalii importante in care le-ar putea spune in loc sa traga de timp abatandu-se de la subiect. Plus ca face multe greseli si se vede ca nu e foarte bine documentat
Mersi inca odata de raspunslaughing

| Sn4k3 a răspuns:

As alege S9 plus. OnePlus 6T e putin mai bun, dar nu o sa se vada diferenta, iar s9 plus e mai lejer. 6T n-are jack, n-are incarcare wireless, n-are slot de card, nu cred ca merita deranjul cu el.

| Raptor1234 explică (pentru Sn4k3):

Multumesc petru sfat! Insa nu cred ca are vreo importanta faptul ca OP6T nu are incarcare Wireless. Adica cand ai a doua cea mai bun incarcare la telefon din lume, nu mai conteaza astalaughing

| ziftode a răspuns:

Https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8967&idPhone2=9350
si eu mi-as lua tot Samsung chiar daca e putin, putin mai vechi, mai ales ca oneplus mai are si o taietura in ecran acolo unde e front camera si se vede NASPA (ca la iPhone)

| Raptor1234 explică (pentru ziftode):

Mersi de sfat, insa bretonul de care zice poate fii ascuns din setari si atunci arata cam ca s9 plus

| Crisstinayy12 a răspuns:

Verisorul meu are Samsung S9 + Si este foarte bun, merita. Face poze super bune, e de invidiat, pe cand oneplus 6t sau ce zici tu ( nici n am auzit de el)...

| Raptor1234 explică (pentru Crisstinayy12):

Inca nu m-am hotarat intre s9+ si 6t. Daca nu ai auzit de telefon sa stii ca e foarte bun. Are una dintre cele mai rapide deblocari faciale de pe piata, a doua cea mai rapida incarcare de pe piata si multe altele. Si a primit locul 1 la optimizare pe anul 2018. Ma mir ca nu ai auzit...

| CristinaMaria1987 a răspuns:

As alege S9 Plus, procesorul si ecranul sunt mult mai bune decat la OnePlus, are 2 camere pe spate, rezolutia pixelilor este mai buna la S9 + toate functiile de la Samsung si recunoastere faciala + iris.
https://bit.ly/2FiMAwi

| Raptor1234 explică (pentru CristinaMaria1987):

Multumesc de sfat! Legat de procesor, nu stiu ce sa zic. Adica din ce vad pe Youtube, OnePlus 6T este un pic mai rapid decat s9 plus