| Bruno92 a întrebat:

Voi ce spuneti, are rost sa schimb bateria la un s9? Se descarca cam repede daca stau mult pe el, daca schimb cu una noua ma va tine mai mult? Sunt putin nehotarat fiindca am avut un Samsung s6 si la fiecare minut scadea cate un procent din baterie, am pus o baterie noua si rezultatul era cam la fel.Voi ce spuneti? Mi ca, o sa patesc si cu asta la fel.
Acord funda

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Cred ca ori telefonul tau are un defect
ori, daca ai avut aceeasi problema si pe s6, ai o aplicatie care mananca bateria
eventual esti infectat cu un bitcoin miner, da, au pus si pe telefoane

deci, du-te in setari la baterie si vezi ce mananca cel mai mult

| Bruno92 explică (pentru JicaContra):

Pai la asta man nu scade cate un procent la fiecare minut scade cam la 3 minute si am net pe cartela nu wi fi poate si de asta. Poate la telul acesta nu voi avea aceeasi problema daca inlocuiesc bateria cu una noua. Deci raspunsul e poate, merg pe poate happy

3 răspunsuri:
| GeorgianRaGe a răspuns:

Da ai putea incerca sa schimbi o baterie sa vezi daca este de la ea dar daca este la fel atunci este din cauza telefonului si nu ai ce face.

| Bruno92 explică (pentru GeorgianRaGe):

Am inteles, mersi fain. Ar fi naspa sa pun baterie noua si sa ma tina tot atat happy am patit asa cu un s6 si arata ca nou