| Bruno92 a întrebat:

Voi v-ați risca să dați 900 de lei pe un tel la secound gen de pe olx? Ați cumpărat vreodată? ce experiențe ați avut? V-ați primit banii înapoi după ce ați sesizat că nu e bun telul?

39 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu, mai bine iau unul resigilat dintr-un magazin de incredere.

| EuAsaCred a răspuns:

Olx=țeapă, am luat de 4 ori și cine știe de cate ori o sa mai iau! laughing

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

Da. eu am vrut sa îmi iau s8 da mi târșă puțin să nu îmi iau țeapă, cu cel care are anunțul am vorbit de 2 ori și se tot intrerupea convorbirea cuva era de la rețea nu are semnal bun, poate așa o fi și celălalt tel tot cu probleme laughing

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Aici depinde si de vanzator. nu toti sunt la fel, unii chiar sunt de cuvant, dar din pacate unii nu prea, exista sansele sa primesti si teapa, de asta iti recomand, daca cumperi unul si aceea persoana nu este pe unde locuiesti tu sa-to ofere telefonul prin ramburs. Dar parerea mea este ca mai bine ai cumpara un telefon resigilat dintr-un magazin de incredere, unde le poti returna fara justifici de ce.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! De obicei nu iti recomand sa achizitionezi telefoane si la preturi riscante, dar nu toti vanzatorii sunt la fel, unii pot fi corecti, iar telefonul poate fi intr-o stare asemanatoare cu descrierea
Poti cumpara daca vrei, din sectiunea resigilate, de la eMAG, telefoane de calitate la mana a doua.

| Bruno92 explică (pentru Dima_Alin_1998):

Vânzătorul lucrează langa mine

| Dima_Alin_1998 a răspuns (pentru Bruno92):

Cu atat mai bine, daca vrei sa-ti cumperi telefonul iti recomand sa te uiti atent la el, sa incerci sa ii descoperi fiecare problema. Dar totusi, despre ce telefon este vorba?

| Bruno92 explică (pentru Dima_Alin_1998):

Despre Samsung s8. Nu știu ce sa aleg intre LG v30 și Samsung s8 sunt interesat de calitatea sunetului in căști nu știu la care din cele două se aude mai bine

| Panamax a răspuns:

Am cumparat multe chestii pe Olx incluziv 3 laptopuri MacBook.Pentru laptopuri m-am intanit personal cu vanzatorii si te sfatuiesc sa faci la fel pentru telefon.Cauta vanzatori din apropiere.

| Bruno92 explică (pentru Panamax):

Da pai ăla lucrează la o fabrică de lângă mine. happy
Chestia e că nu știu cum se aude calitatea sunetului in căști la s8 pentru asta vreau sa îmi iau tel mai mult da arată și fain s8

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Eu asa ti-as recomanda, sa iti achizitionezi unul dintr-un loc sigur, poate capeti si garantie, cine stiewinking. Probabil ca se intrerupea convorbirea datorita minciunilor lui, eu stiuhee hee...

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

laughing posibil...

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Posibil, posibil laughing

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

Mă risc și îl iau totuși. happy mă gândesc ce sa ii spun sa mai lase 50 de lei din preț nu de alta da și matele mele au nevoie de haleala happy

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Atunci ia-l, cu forta! Nu, nu asa laughing. Noroc, si daca a mers treaba rau poti sa ne dai de veste si nouawinking.

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

laughing nu Man că nu vreau sa apar la știrile de la 17:00

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

Nu sunt eu genul happy sa iau cu japca

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Acolo apari doar daca omori sau spargi banci, ai vazut si tu ce stiri sunt laughing? Deci, la tine nu ar fi o problema, cred thinking

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Te cred, era la misto laughingwinking

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

Pai daca nu sta cuminte ii dau had shot = dead, asta înseamnă cu forță la mine big grin

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

Era, da unii chiar fac așa.

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Bagi schema John Wick laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Stiu, avem tot felul de stereotipuri aici in societatea babiloniana.

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

Folosești niste jargoane cool big grin cum mai stai cu agățatul pipitelor? Nu mă întreba cum stau eu de la iad in jos laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Multumesc, si tu poti folosi asemenea miewinking. Nu vreau sa sune increzut, dar o pot face oricand, chestia este ca acum sunt intr-un fel de pauza, o stare de veghe daca i-am putea spune asa happy. Te ridici si tu de acolo, cu timpul vei reusi cool. Cu depresia este mai bine?

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

Nu știu dacă este mai bine cumetre... Nu sunt obișnuit să stau fara prieteni, fara sa ies sa mă distrez in cluburi, îmi e dor de vremurile în care jucam zilnic fotbal. sunt dezamăgit că toți prietenii din copilărie mau dezamăgit /trădat.lupt cu depresia îți dai seama... uneori mai bine, câteodată mai nasolie. am înțeles, pai tu poți oricând să îți faci te ajuta cerebelul. Ba parca e nașpa fara misssuvius laughing nu ți dor de ea?laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Pai este bine ca tu macar ai avut prieteni, stii ca ai incercat, daca te-au tradat, nasol, oricum este mai bine singur decat cu tradatori, decat cu material de umplutura pentru timpul tau. Ce crezi, daca ti-ai rezolva problemele (oricare ar fi ele), ar disparea depresia happy? Miss, ah, ce ma excita gandul la ea sau cum era pe vremuri, ea cand auzea de mine rolling on the floor rolling on the floor! Pe tine nu te incearca aceste senzatii smug?

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

Senzatione? Nu, eu nu 's la fel de "norocos " laughing da s ar mai ameliora depresia da ar fi ciudat tot eu să mă rog de ei... Da așa este, e mai bine solo decât să am companie fake friends '
Poate s8 o sa mai îmi aducă putina happiness happy

| Celcestietot a răspuns (pentru Bruno92):

Crezi ca sunt sanse sa ramai partial cu depresia sau sa iti dispara chiar de tot in viitor?
Bine si asa, hai sa votam ca sa revina laughing!

| Bruno92 explică (pentru Celcestietot):

Votam, votam... Mă și mir cum de nu și-o făcut cont nou. pai nu știu Man că nu o sa mai stau mult în tara, mă mut in alta tara poate acolo îmi va fi mai bine. Cred că sunt șanse să rămân parțial cu ea nu cred că se va vindeca complet but never sau never.