| anonim_4396 a întrebat:

Vreau iPhone 7.
Este adevărat că Apple scade intenționat performanțele telefonului odată cu updatările pentru ca clientul să cumpere un nou telefon?
Dacă-mi cumpăr 7 acum în 2020, ce ar trebui să mă aștept să mi se întâmple? Pot să nu fac updatările? Aplicațiile pot merge și pe iOS 10?

Eu vreau să mi-l cumpăr doar pentru că m-am săturat de Android și vreau alternativă.
Nu mă voi juca pe el. Îl vreau doar pentru browsing și YT când nu sunt acasă. Poate să mă uit la ceas și să mă sune alarma.

Am 23 de ani dar cum sunt foarte conservator, PC-ul este mașina mea tehnologică. Nu telefonul. Pe monitor de 27 de inch editez și mă joc. Nu pe 6 inch.

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Chestia cu actualizarile. era stiuta de mult, inca de cand au facut anuntul acela.
Pe langa asta, la orice telefon se aplica. Un telefon in stare perfecta de functionare este atunci cand il iei din magazin. Atunci cand ii faci updateuri (desi unele necesare) incepe sa se ingreuneze. Bine, ar fi mai multe de discutat despre asta, dar poate nu este cazul.

Poti sa nu ii faci update-uri, eu nu am facut deloc. Legat de IOS 10. eh, in principiu da, dar de asta te si forteaza sa le faci. Aici este o constrangere care. nu mai tine de bunuri si servicii, pur si simplu te face sa le iei.

Dar da, poti, la ce vrei tu de la el, iti ajunge. Desi tot Android recomand laughing

| Intruder19 a răspuns:

Nu merita sa mai iei iphone 7 in 2020, este un telefon lansat in 2016, ios 14 o sa fie ultimul pentru el.

| siriusblack98 a răspuns:

N-are sens sa iei iphone 7. Mai baga un update si te rogi sa ti se incarce o pagina de internet.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate ca iphone 7 e bunicel, in general tin multi ani si merg foarte bine dar ar trebui sa iei in vedere ceva foarte important: bateria. Bateria unui iphone 7 (telefon care nu cred ca se mai fabrica) e proasta, risti sa stai numai cu el in priza. Mie asta mi se pare cel mai mare inconvenient. De obicei nu se rezolva nici daca schimbi bateria. In orice caz, daca vrei telefonul asta macar ia-l de pe eMAG ca sa il poti returna fara probleme daca nu esti multumit. Daca il iei second hand chiar ca vei sta cu el in priza

Răspuns utilizator avertizat
| alexalx1234 a răspuns:

Ia-ți iPhone SE 2020. Rupe 7-le la performanță și cameră. Nu vei regreta

| MValentin a răspuns:

Are un coleg iPhone xs si merge asa nașpa si ii scade bateria cu 20% la 30 minute de joc nu merită iphone crede ma

| Illuminati2016 a răspuns:

Eu zic ca de banii ai sa mergi pe Sony sau LG cu ecran OLED

| Elena199999999999 a răspuns:

Eu pana acum am avut 8 telefoane iphone pana la iphone 11 si recomand cu drag mai departe cel mai mult pana acum am tinut un iphone 7 plus functiona foarte bine pe el toate aplicatiile la Youtube era mereu fara intrerupere ca si celelalte pana acum e un telefon foarte sigur dar in acelasi timp foarte finut, in afara de iphone 11 cred ca cel mai reusit mi s-a parut iphone 7 plus din toate punctele de vedere, avand icloudul pe el toate datele sunt salvate pe icloud. Daca pierzi telefonul til poti bloca din icloud datele tale raman in siguranta si nimeni absolut nimeni nu iti poate debloca telefonul odata ce e declarat prin icloud pierdut, Recomand mai departe cu incredere

| Elena199999999999 a răspuns:

E si chestia ca platesti poate mai mult pentru Brand.ul de Apple decat pentru insusi telefonul,

| Yoele a răspuns:

Da intr-un fel este adevărat!
Eu am avut primul telefon un iPhone 5g și încă îl am dar problema nu este numai datorită s.o iOS ci și a aplicațiilor exemplu Facebook avea 60mb când l am instalat in iPhone acum sunt 200 mb(nu știu exact?)
Sper ca ma m explicat!
iPhone 7 nuuu, caută un 8+ sau x și "sari" peste xr?
Am văzut ca și iPhone 11 este reușit și sa vândut destul de Ok, eu am un xs MAX in Decembrie are 2 ani dar functioneaza ca in prima zi.

| Marius1702 a răspuns:

Salut, iphonurile in general au un procesor destul de bun si un program foarte bine dezvoltat, intr-adevar eficienta unui telefon scade la fiecare update, dar nu te ingrijora! Daca il cumperi de undeva sigur si in stare destul de buna nu o sa ai niciun fel de problema!? o zi buna