| aspravsgrapmRox a întrebat:

Vreau niste pareri despre Orange Nivo, merita sa-l cumpar? Ce alegeti dintre Orange Nivo sau Alcatel One Touch 918 Hello Kitty?

15 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Detin telefonul, este super ok, proc 1. 2ghz dualcore, 512mb ramp, ecran ips led, 800x480 rezolutie, densitate decenta. L-am forjat prin toate aplicatiile posibile. Si sa nu mai mentionam pretul doar 105 euro.

| Vladuthz a răspuns (pentru Seby90):

1gb ram, nu 512

| Seby90 a răspuns (pentru Vladuthz):

Are 512 nivo, nu 1gb.

| Vladuthz a răspuns (pentru Seby90):

Are 1gb ram, cauta si informeaza-te.

Procesorul este unul Snapdragon Dual-Core 1 GHz iar Nivo are 1GB memorie RAM

| Vladuthz a răspuns (pentru Seby90):

Si pe site la Orange scrie 1gb ram. Are procesor dual core omule, cum dzeu sa aiba la dual core 512 laughing?

| Seby90 a răspuns (pentru Vladuthz):

Omule, am telefonul in mana, ma uit la el, are 368 memorie totala, din care o parte este folosita de sistem si tu ramai maxim 100 mb~ liberi.
Si asa, ca fapt divers, sa vezi cat de prost esti, era pe prima pagina.

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/orange-nivo

| Seby90 a răspuns (pentru Vladuthz):

Nu ca esti prost, te las in prostia ta, daca nu ma crezi, du-te in magazin, ia-l in mana, si uita-te. Eu iti zic ce detin. Da au fost niste dezinformari la nivel national despre telefon. DAR IL AM IN MANA, intelegi treaba asta?

| Vladuthz a răspuns (pentru Seby90):

Auzi, te-am insultat cumva? Vezi ca nici nu stii cu cine stai de vorba, controleaza-ti impulsurile, altfel iti va parea rau pentru aceste cuvinte.

Telefonul are 1gb memoria ram, la 512 nu ar rezista 1 dual core mai ales ca aplicatiile merg lejer de tot.

| Seby90 a răspuns (pentru Vladuthz):

Doamne fereste, tu esti retardat rolling on the floor. Cu cine *** vorbesc, domnule vladut? Luati-as semenii... in stii tu unde. Dar fim seriosi, esti retardat, ti-am oferit 2 surse, una pagina oficial a orangeului UNDE SCRIE 512 RAM, si una pe un site de specialitate care a gresit si scrie 1GB dar in comentarii clarifica totul.

Crezi ce vrei.

| Vladuthz a răspuns (pentru Seby90):

Un tip instabil emotional, probabil ti s-a intamplat vreun **** in trecut care l-ai lasat sa te afecteze atat de tare incat acum ai ajuns in inadaptat social si un,, minte de taun". Nu? Altfel nu-mi exlplic atitudinea ta, decat in masura in care ai fi un troll, ceea ce ma cam indoiesc dupa cat suflet depui.

| Seby90 a răspuns (pentru Vladuthz):

Macar, eu instabil asa cum sunt, nu dezinformez lumea. Si nu sunt ignorant. Te las, o zi buna, si stabila laughing.
M-ai facut sa zambesc.2

| Seby90 a răspuns:

Am uitat sa mentionez, este asamblat de gigabyte, dar in china din pacate.

| Seby90 a răspuns:

Http://www.gsmland.ro/telefon-mobil-orange-nivo-4415/comentarii

Pe site scrie 1 gb ram, dar citeste comentariile.

| Vladuthz a răspuns:

Zambesti ca sa maschezi ce anume? Daca nu ai fi fost ignorant nu te-ai fi aruncat la prejudicii si insulte fara sa cunosti omul. Mersi la fel.

PS: Faptul ca ma ignori denota ca am atins o coarda. Si nu am zis ca esti ignorant, tu ai zis-o.

| Andrey0494 a răspuns:

Eu as merge pe nivo, Alcatel este o marca care dezamageste de multe ori