| Cristu15Ma a întrebat:

Vreau sa cumpar un iph 7 in rate 33 de milioane e pretul, in 20 de rate vine 170, de la flanco prin cetelem, am salariu de 10 milioane si 2 milioane bonuri, pot face rata?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de cate luni lucrezi dar cred ca vei putea sa-l cumperi

| Cristu15Ma explică (pentru RAY):

Lucreaza mama de 8 ani. ptc imi cumpara mie am 15 ani

| K0sti a răspuns:

Tipic romanesc...salariu 10 milioane si un rahat de telefon 33! Esti tare!

| Cristu15Ma explică (pentru K0sti):

Am alocatia din Germania 4 milioane, ala este salariu mamei iar tata are firma de taxiuri dar nu are venit pe cartea de munca

| K0sti a răspuns (pentru Cristu15Ma):

Zau daca ma intereseaza de unde ai tu alocatia, eu vorbeam de principiu!

| OnePiece a răspuns:

La banii tai eu iti recomand un mid-range in rate.

| KanezuY a răspuns:

Inceteaza cu atatea intrebari legat cu rata la iPhone, intrebi acolo la flanco despre rate, ar trebui sa te lamureasca ei.

| Alex2904 a răspuns:

La ce-ti trebuie iphone 7? Ma gandesc ca telefonul il folosesti mai mult pentru Facebook si Youtube, asa ca iti poti lua un telefon mai ieftin de 10 mil. Iti recomand un Xiaomi Redmi 3s. Un telefon poate ca iti aduce fericirea pe moment, poate ca vei fi fericit in primele zile sau saptamani de la achizitionarea acestuia, dar te vei plictisi de el si va deveni o normalitate sa ai iphone7, Dupa te vei gandi numai la rate. Dupa ce termini ratele va aparea iphone8 si vei regreta ca ti-a luat 7 cand puteai sa mai astepti si sa-ti iei iphone8. Daca nu te dau banii afara din casa nu ti-l lua, dar faci cum stii tu. Repet, un telefon nu iti aduce fericirea.