| nda a întrebat:

Vreau sa-i incarc cuiva care e plecat din tara o cartela prepay Orange. problema e ca n-are deloc credit... daca ii trimit un mesaj cu codul de reincarcare primeste acel mesaj? sau trebuie sa aiba credit pe cartela neaparat?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca numarul PrePay care este in afara tarii este inregistrat in retelele partenerilor, este in aria de acoperire si telefonul este deschis, va primi mesajul tau scris.
Pentru siguranta, insa, poti reincarca direct acel numar de telefon.
O zi buna,
Orange helper